Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzien MezczyznDziś, czyli 10 marca obchodzimy Dzień Mężczyzn, czyli dwa dni po święcie kobiet. Mimo, że nie cieszy się tak dużą popularnością, jest świetną okazją do złożenia życzeń swojemu partnerowi, kolegom czy znajomym z pracy.

W Polsce ogromną popularnością cieszy się Dzień Kobiet, który ma na celu wyrażenie szacunku wobec płci pięknej. W dniu swojego święta, panie mogą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo, otrzymując od mężczyzn m.in. symboliczne upominki i kwiaty, takie jak tulipany czy goździki.

Dwa dni później, czyli 10 marca, obchodzimy Dzień Mężczyzny. Mało kto wie, że ma związek z religią katolicką, gdyż nawiązuje do 40 Świętych Męczenników, którzy umierali w męczarniach po odmowie wyrzeknięcia się swojej wiary.

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn ustanowiono w 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu m.in. Organizacji Narodów Zjednoczonych. Według tych ustaleń to właśnie 19 listopada jest datą oficjalnego święta panów i do dziś jest obchodzony w wielu państwach. 30 września świętujemy natomiast Dzień Chłopaka, kiedy życzenia składamy młodszym panom, braciom czy synom. Możemy więc przyjąć, że to właśnie 10 marca jest oficjalnym Dniem Mężczyzny w Polsce.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x