Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

wosp resko 2023 1Już po raz 31 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tradycyjnie na ulice Reska wyjdą wolontariusze. Finał 2023 odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia, w programie m.in: występy artystyczne dzieci i młodzieży, kawiarenka, loteria fantowa, koło fortuny oraz liczne aukcje.

Tegoroczny Finał WOŚP zagra pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Dlaczego walka z sepsą?

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów - czytamy na stronie Organizatora zbiórki.

Zapraszamy do Centrum Kultury w Resku

W tym roku, po przerwie spowodowanej remontem, finał WOŚP odbędzie się już w siedzibie Centrum Kultury w Resku. Tegoroczny finał rozpoczynają o godz. 11.00, dzieci z Przedszkola Miejskiego w Resku.

Bieżące informacje, aukcje dostępne w profilu społecznościowym 160 Sztabu WOŚP w Resku: https://www.facebook.com/WOSPResko

Szczegółowy program na plakacie:

wosp resko 2023 2

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x