Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

SONY DSCDnia 20 czerwca 2023, nad jeziorem Stara Dobrzyca, odbyły się XIV Zawody Wędkarskie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Resku. W tej edycji udział wzięło 42 zawodników, w większości chłopcy, ale wyzwanie podjęła również jedna dziewczynka - Melania Nowak.

Pierwsi na łowisku byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie, którzy cierpliwie czekali na kolegów z Reska. Przed przystąpieniem do losowania stanowisk odbył się krótki instruktaż dotyczący zasad bezpieczeństwa, porządku na łowisku, zasad łowienia i przetrzymania ryby w wodzie, aż do momentu zważenia. Losowanie stanowisk przebiegło bardzo sprawnie, wyczuwało się napięcie wśród zawodników, każdy chciał jak najszybciej przystąpić do łowienia.

Zawody trwały do godziny 11.45, panowie sędziowie ważyli i mierzyli ryby, które potem - jak na każdych zawodach koła PZW „ŁOSOŚ” - wróciły do wody.

Można powiedzieć, że tradycyjnie ryba jednym „brała”, innym trochę gorzej, ale atmosfera była miła i przyjazna. Wyniki były następujące:

1 miejsce – Oliwier Mańkowski
2 miejsce – Radosław Dziewiór
3 miejsce – Sebastian Król
4 miejsce – Oliwier Pizoń
5 miejsce – Błażej Stasiewicz

Warto wspomnieć, że największą rybę - leszcza 45cm - złowił Oliwier Mańkowski. Najmłodszą uczestniczką i jednocześnie jedyną dziewczyną była Melania Nowak.
Zawodnicy wracający z łowiska bardzo chętnie zjedli przygotowane kiełbaski, rogaliki, babeczki, jagodzianki. Świetnie przygotowany catering wydawały panie Dziewiór, Król i Pizoń, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie.
Po smacznym posiłku można było przystąpić do rozdania pucharów, które ufundował Dyrektor Zespołu Szkół w Resku – p. Dariusz Siemasz. Były również inne upominki i gadżety dla uczestników zawodów, które sponsorowali: Starostwo Łobez, Gmina Resko, PZW Okręg w Szczecinie, Koło Myśliwskie Knieja, Firma Robinson. Wszystkim dziękujemy.

Wręczenia pucharów i nagród dokonali obecni goście: Starosta Łobeski p. Renata Kulik, Burmistrz Reska p. Arkadiusz Czerwiński, Dyrektor ZS Resko p. Dariusz Siemasz, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starogardzie, p. Ryszarda Czaban. Dziękujemy gościom za przybycie.

Podsumowując, doświadczenie i praktyka młodych adeptów wędkarstwa była na różnym poziomie. Wsparcie i pomoc w rozplątywaniu, uzbrajaniu i poprawianiu sprzętu przez aktywnych członków Koła Wędkarskiego ŁOSOŚ, okazała się bardzo ważna i potrzebna.

Opiekunowie grup: p. Marek Ilgiewicz, p. Arkadiusz Filasek, ksiądz Paweł Szeloch, wspierali, motywowali i dbali o bezpieczeństwo najlepiej jak potrafili i byli w tym bardzo skuteczni - dziękujemy.
Relację fotograficzną z XIV zawodów wędkarskich zorganizowanych przez koło PZW nr 43 „ŁOSOŚ” Resko przygotowali Maja Marczak i Nataniel Badura – członkowie Koła Młodych Fotografów z Zespołu Szkół w Resku.

Antoni Adamcewicz

Resko24.pl/ZS Resko/PZW Łosoś Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x