Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzien autyzmu 012 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który poświęcony jest zrozumieniu i akceptacji osób z ASD. Z uwagi, że ten dzień był dniem wolnym w szkole, postanowiliśmy uczcić go 4 kwietnia, solidaryzując się z osobami w spektrum autyzmu.

Uczniowie z niebieskimi balonami oraz elementami ubioru w kolorze niebieskim ustawili się w kształcie serca. W szkole dostępne są również informacje na temat autyzmu w formie graficznej, aby nawet najmłodsi mogli uzyskać wiedzę na ten temat. Warto wiedzieć, że autyzm należy do zaburzeń neurorozwojowych. Charakteryzuje się trudnościami w komunikacji i interakcjach społecznych. Obejmuje też ograniczone i powtarzające się wzorce zachowań.

Ważne jest uświadamianie społeczeństwa i uwrażliwianie na powyższy temat, by ludziom w spektrum autyzmu było łatwiej funkcjonować, gdyż inaczej widzą, słyszą i odczuwają niż ludzie neurotypowi.

W myśl słów Ireny Sendlerowej „Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek - nie mają żadnego znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem”. Tak postępujemy i uczymy uczniów takiej postawy w naszej szkole. Chcemy, by każdy w szkole czuł się szanowany i akceptowany. 

Dzien autyzmu 01

Resko24.pl/SP Starogard

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x