Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Plakat Dni Olimpijczyka Lobez2Wojewódzkie Uroczystości Dni Olimpijczyka w tym roku odbędą się w Łobzie w Powiat Łobeski .

Wydarzenie jest okazją do prezentacji wartości ruchu olimpijskiego, polskich tradycji olimpijskich, polskich olimpijczyków i paralimpijczyków, oraz odznaczenia zasłużonych dla sportu w naszym powiecie.

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym Programem Obchodów, które odbędą się 23 - 24 maja 2024 r. na terenie 5 gmin naszego powiatu, a także w Hali Sportowo - Widowiskowej w Łobzie.

Rok 2024 ustanowiony został rokiem polskich olimpijczyków. Program dwudniowych łobeskich uroczystości jest zatem bardzo bogaty. Główne wydarzenia zaplanowano na piątek, 24 maja na godzinę 11. Rozpocznie je defilada, która wprowadzi uczestników wydarzenia. Po oficjalnych przemówieniach zaproszonych gości oraz prezentacji olimpijczyków i paralimpijczyków, odbędzie się ceremoniał olimpijski. Następnie wręczone zostaną Medale PKOL, Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego oraz Kółka Olimpijskie. Nie zabraknie również występów artystycznych, w tym Młodzieżowej Orkiestry Dętej. W czwartek, 23 maja, w godzinach 11-14 olimpijczycy wezmą udział w spotkaniach z młodzieżą w trakcie zmagań sportowych w poszczególnych gminach powiatu łobeskiego, a wieczorem – o godzinie 18 – uczestniczyć będą w dedykowanym im specjalnym koncercie oraz wręczą nagrody w konkursach powiatowych.

– Wojewódzkie Uroczystości Dni Olimpijczyka to zarówno świadectwo dbałości o szczytne olimpijskie idee, ale także znakomita okazja do wielu międzypokoleniowych spotkań i inicjatyw o tematyce igrzysk – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

– To już tradycja, że regionalne olimpijskie święto co roku odbywa się w innym zakątku Pomorza Zachodniego. W 2024 roku, ogłoszonym przez polski sejm Rokiem Polskich Olimpijczyków, honory gospodarza uroczystości pełnić będzie Łobez. To znane miejsce na sportowej mapie województwa zachodniopomorskiego. W mieście odbywa się wiele wydarzeń sportowych, jak i nie brakuje dobrej klasy obiektów. Z Łobza pochodzą lub związani są z nim również sportowcy i trenerzy, którzy godnie reprezentowali nasz kraj i województwo na największych światowych imprezach – dodaje.

Zachodniopomorskie Wojewódzkie Uroczystości Dni Olimpijczyka to cykliczne wydarzenie, które odbywa się co roku. Za ich organizację odpowiada Zachodniopomorska Rada Olimpijska, która zrzesza w swoich szeregach 187 olimpijczyków, 48 paralimpijczyków, 12 klubów olimpijczyka i 20 szkół imienia olimpijczyków. Od ponad dekady władze samorządu województwa wspierają finansowo propagowanie idei olimpijskiej wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. W 2024 roku Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel blisko 60 tys. zł.

Portal Resko24.pl patronuje medialnie temu wydarzeniu.

 

Plakat Dni Olimpijczyka Lobez

Resko24.pl, Powiatlobeski.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x