Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Przystanek Resko centrum

W przeprowadzonym naborze wniosków o objęcie dopłatą w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, który zakończył się 9 grudnia 2024 roku, odnotowano ogromne zainteresowanie władz samorządowych z terenu naszego województwa, na konkurs wpłynęło aż 66 wniosków.

Nowe linie autobusowe obsługujące nie tylko teren gminy Resko

Warto podkreślić sukces gminy Resko, która otrzymała dofinansowanie w wysokości 496 416,00 zł. Dzięki tym środkom, już od 2 stycznia 2025 r. zmienia się przewoźnik odpowiedzialny za transport zbiorowy. Firmą odpowiadającą za dowóz dzieci do szkół oraz transport na terenie gminy Resko, będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Złocieniec Sp. z o.o. W sumie powstanie 8 nowych linii komunikacyjnych o łącznej długości 241 km.

Oprócz typowych tras lokalnych, będą realizowane również kursy na trasie Resko - Płoty- Resko, które umożliwią mieszkańcom bezproblemowe korzystanie z połączeń kolejowych, a także kursy na trasie Resko - Świdwin (skrzyżowanie Przybysław) - Resko, o który wielokrotnie zabiegali mieszkańcy.

Nowe linie autobusowe - rozkład jazdy


1. Linia autobusowa Resko - Resko przez Prusim, Starogard

Polaczenie Resko Resko pStarogard1


2. Linia autobusowa Resko - Resko przez Prusim, Gardzin, Sosnówko, Sosnowo, Łagiewniki, Starogard

Polaczenie Resko Resko pPrusim Gardzin2


3. Linia autobusowa Resko - Resko przez Smólsko, Miłogoszcz, Łosośnica, Siwkowice, Taczały

Polaczenie Resko Resko pSmolsko3


4. Linia autobusowa Resko - Resko przez Iglice, Łabuń Wielki, Porąbka, Komorowo, Luboradz, Słowikowo, Policko

Polaczenie Resko Resko pIglice4


5. Linia autobusowa Resko - Płoty przez Policko skrzyżowanie, Czarne

Polaczenie Resko Ploty pPolicko5


6. Linia autobusowa Resko - Resko przez Piaski, Ługowina, Święciechowo, Dorowo, Lubień Górny, Lubień Dolny

Polaczenie Resko Resko pPiaski6


7. Linia autobusowa Resko - Resko przez Łabuń Mały, Gardzin, Gozdno, Sosnówko, Sosnowo, Łagiewniki, Starogard, Stara Dobrzyca

Polaczenie Resko Resko pLabunMaly7


8. Linia autobusowa Resko - Przybysław skrzyżowanie przez Prusim, Starogard, Mołstowo, Rusinowo, Klępczewo

Polaczenie Resko Przybyslaw pMolstowo8

Resko24.pl/Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x