Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Siatkonoga w ReskuW sobotę 11.01.2014 w hali Gimnazjum w Resku, odbędą się I Zachodniopomorskie Mistrzostwa w Siatkonodze 1 na 1 .  Organizatorzy mistrzostw: Burmistrz Reska, prezesi klubu Mewa Resko, Blazejowka.pl są prekursorami tej odmiany dyscypliny sportu.

Siatkonoga – składa się z dwóch odmian: Futnetu - siatkonogi na niskiej siatce i twardym podłożu i Footvolleya - siatkonogi plażowej Futnet został zapoczątkowany w Czechach latach 20. przez piłkarzy Slavii Praga. Gra ta łączy elementy trzech popularnych gier sportowych - siatkówki, tenisa oraz piłki nożnej.

Gra polega na odbijaniu piłki pomiędzy dwiema drużynami ponad siatką umieszczoną na wysokości 1,1 metra nad ziemią. Odbicia można wykonywać każdą częścią ciała oprócz rąk.
W siatkonodze rozróżnia się trzy konkurencje: grę pojedynczą, grę podwójną i grę w trójkach. W Polsce najpopularniejsze są singiel i debel.

Film z mistrzostw Szczecina w siatkonodze (03.2013):

Podczas imprezy Będzie można zobaczyć  złotych, srebrnych i brązowych medalistów mistrzostw Polski, członków kadry Polski, oraz byłych piłkarzy Pogoni Szczecin i obecnych piłkarzy Mewy Resko.

Zespoły które reprezentują Szczecin na mistrzostwach:

  • Siatkonoga Szczecin

Bartek Ława, Arek Kondraciuk ,

  • Tercet Pomorski

Olgierd Moskalewicz, Marcin Tylutki,

  • Błażejowka.pl

Marcin Błażowski, Arek Stępień.

Do Reska przyjadą również zawodnicy z Łodzi, którzy na ostatnich Mistrzostwach Świata zajęli 7 miejsce.

Początek Mistrzostw o godzinie 9:00, finał około 17 - tej . WSTĘP WOLNY!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Jak dojechać?

 

R24PL
Redaktor: R24PL

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x