Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Kiedyś pralka działała 20 lat i nic się w niej nie psuło - mówią często nasi rodzice lub dziadkowie, którzy pamiętają czasy pierwszych automatów do prania.

Jednak nie zawsze pamiętają, że ich niezawodność szła w parze z hałasem, dużym zużyciem energii i wody, a także niszczeniem tkanin czy niedopieraniem plam. Dzisiejsze sprzęty przewyższają stare pralki nie tylko wyglądem, ale także dysponują technologią, która niesamowicie ułatwia życie… I także jest niezawodna i wyjątkowo trwała nawet ponad dwie dekady.    ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pralka i suszarka w jednym urządzeniu

Współczesne pralki to faktycznie urządzenia niezwykle złożone, ale jednocześnie niezawodne. Oprócz prania bawełny czy syntetyków umożliwiają także wyczyszczenie delikatnych tkanin oraz pozwalają na suszenie prania. Pralko suszarka to idealne rozwiązanie do domu, w którym nie ma miejsca na rozkładaną suszarkę. Zajmuje tyle samo miejsca, co tradycyjna pralka, a wyjęte z niej ubrania często nie wymagają prasowania, a tylko złożenia i ułożenia na półkach w szafie.

Nowoczesne systemy elektroniczne

Przyjrzyjmy się nowoczesnej pralko-suszarce. Czym się wyróżnia i dlaczego warto zwykłą pralkę wymienić na sprzęt dwa w jednym? Pralko-suszarka ma dwa zadania - wyprać idealnie ubrania, koce lub pościel oraz wysuszyć je tak, by nie musiały już wisieć na sznurkach w domu czy ogrodzie.

Pierwszym gwarantem niezawodności takiego urządzenia jest brak paska napędowego i koła pasowego, które są najczęstszą przyczyną awarii sprzętu. Dzięki zastosowaniu systemu Direct Drive całkowicie wyeliminowano te elementy podzespołu, silnik bezpośrednio łączy się z bębnem, którym dodatkowo może obracać na różne sposoby, tak, by detergenty docierały do najgłębszych warstw ubrań i jednocześnie delikatne tkaniny były zabezpieczone przed zniszczeniami. Dzięki takiemu rozwiązaniu producenci (jak chociażby LG) oferują często nawet 10-letnią gwarancję swoich sprzętów zapewniając, że przez cały okres gwarancyjny pralko-suszarka będzie pracowała bez żadnych problemów. Więcej na ten temat poczytasz tutaj: http://www.lg.com/pl/pralko-suszarki.

Wróćmy jednak do ruchów bębna. Ten nie tylko może się obracać, ale także kołysać praniem, zapewniać półobrót i umożliwia redukcję zagnieceń. Dzięki systemowi Motion Direct Drive pranie zawsze „traktowane” jest przez pralko-suszarkę możliwie jak najdelikatniej, dzięki czemu nie ma ryzyka zniszczenia ubrań, ale zawsze mamy pewność, że pranie będzie idealnie czyste.

Gdy kupujemy pralko-suszarkę musimy zdawać sobie sprawę, że suszenie wymaga mniejszego załadunku niż samo pranie. Podczas suszenia ubrania muszą mieć więcej przestrzeni, dlatego zwróćmy uwagę na dopuszczalny ładunek bębna. W przypadku pralki na 8 kg prania, wysuszyć możemy 5 kg prania. Możemy więc po zakończonym praniu wyjąć z pralki te ubrania, które nie mogą być suszone lub nie wymagają szybkiego wysuszenia. O tym, ile możemy włożyć do pralki informuje nas specjalny system wagowy. Oznacza to, że nie musimy ważyć prania (co byłoby dość kuriozalną sytuacją), ale pralka, na przejrzystym wyświetlaczu poinformuje nas, ile ubrań możemy jeszcze do niej włożyć. Zapobiega to przeciążeniu pralki, także daje gwarancję, że ubrania będę doprane i ostatecznie także odpowiednio wysuszone.

No dobrze, ale co będzie, jeśli jednak się zepsuje?

Oczywiście jeśli taka sytuacja ma miejsce, to pralko-suszarka wymaga zdiagnozowania i naprawy, jednak i tutaj można znaleźć udogodnienia w postaci systemów diagnostyki. Dzięki połączeniu z telefonem komórkowym, to system automatycznie zdiagnozuje usterkę. Nie trzeba więc zaglądać do instrukcji w poszukiwaniu informacji, pisać na forach czy dzwonić do serwisu i opisywać problemów. A szybsza diagnostyka, to szybsza i skuteczniejsza naprawa.

Współczesne urządzenia domowe są więc znacznie bardziej niezawodne, łatwiejsze w naprawie, a jednocześnie dbają o naszą kieszeń, gdy przychodzi nam płacić za prąd i wodę. Dbają też o nasze ubrania, które są w bębnie pralki traktowane delikatniej mimo większej prędkości wirowania lub systemu suszenia. Warto więc pokonać swój lęk i uznać, że im bardziej zaawansowana technologia, tym mniej codziennej pracy i problemów.

R24PL
Redaktor: R24PL

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x