Pin It

Dnia 21.09.18 r. w naszym Domu odbyła się impreza integracyjna „Święto Plonów”, która jest piękną i bardzo ważną tradycją, bowiem przypomina wszystkim, że dzięki ciężkiej pracy ludzi, na nasze stoły codziennie trafia chleb i inne cenne plony.

W tegorocznym święcie uczestniczyli Mieszkańcy Domu, Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nowogardzie, Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim, Starosta Powiatu Łobeskiego Pan Paweł Marek, Wicestarosta Powiatu Łobeskiego Pani Grażyna Karpowicz, Członek Zarządu Powiatu Łobeskiego Pan Andrzej Gradus, inspektor Pani Agnieszka Maśnik, Burmistrz Reska Pan Arkadiusz Czerwiński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Resku Pani Renata Kulik, Kapelan naszego Domu ksiądz Marian Kaptur, ks. Dariusz, pedagog Zespołu Szkół w Resku Pani Bożena Mamzerowska oraz Wolontariusze Zespołu Szkół w Resku oraz Pracownicy Domu.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się o godzinie 1100. Pan Dyrektor Marcin Czura oraz zastępca Dyrektora Pani Renata Breyer powitali bardzo serdecznie gości i pokrótce przedstawili obecną sytuację Domu. Poczym na salę weszli odświętnie ubrani mieszkańcy z koszem pełnym owoców i wypiekiem w postaci chleba. Kapelan naszego Domu Ksiądz Marian Kaptur odprawił krótkie nabożeństwo dziękując za przyniesione dary. Natomiast Gospodarze Domu pokroili i poczęstowali gości chlebem dożynkowym symbolizującym urodzaj, dostatek i szacunek.

Podczas części oficjalnej zostały wręczone wyróżnienia i nagrody dla mieszkańców za całokształt ich pracy na rzecz Domu w ramach rehabilitacji społecznej. Był to wyczekiwany moment przez podopiecznych, bowiem cały rok starali się sprostać wszelkim powierzonym im zadaniom. Tradycyjnie do rozdania nagród poproszono Starostę Pana Marka Pawła, który osobiście pogratulował wyróżnionym mieszkańcom, kierując w ich stronę ciepłe słowa uznania, motywujące do dalszej pracy. Nagrody zostały zakupione przez Dom oraz sponsorów Spotkania: Gminę Resko i firmę ABENA Polska Sp. z o.o. w Łozienicy. Za hojność i dobre serce serdecznie dziękujemy.

W tym wyjątkowym dniu, nie obyło się również bez niespodzianki dla gości, jak co roku podopieczni przygotowali drobne upominki w postaci różnorodnych ozdobnych drzewek wykonanych z darów natury, podczas zajęć terapeutycznych.

Goście zostali także zachęceni do obejrzenia wystawy prac plastycznych, które zostały namalowane podczas „Pleneru Malarskiego” w Starej Dobrzycy przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim, Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej z Nowogardu oraz Mieszkańców Naszego Domu.

W trakcie imprezy zapewnione zostały atrakcje, które odbyły się na powietrzu. W bloku konkursów sprawnościowych znalazły się: zbieranie ziemniaków do kosza na czas, bieg w parach w jednej parze spodni, osiołek, dojenie krowy oraz warsztaty plastyczne. Dla wszystkich był słodki poczęstunek oraz zupka i kiełbaska z grilla a do tańca przygrywał zespół „Skan”. Przez cały dzień świeciło słońce, co sprawiało, że wszyscy mieli wspaniałe humory i dobrze się bawili bo grunt to dobra zabawa, która łączy w sobie uczenie się, pracę i aktywność społeczną oraz pozwala na wyrażanie swoich emocji.

 Anna Dominik, Teresa Kłosowska

Resko24.pl/Powiatlobeski.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x