Pin It

W związku z przypadającą 11 listopada 2018 setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas licealnych wraz z nauczycielką historii- panią Ewą Kurzyk przygotowali wystawę o nazwie „Twórcy Niepodległości”. Oprowadzanie klas: IV-VIII, 3 gimnazjum, klas licealnych oraz uczniów szkoły branżowej i zawodowej odbyło się w dniach 22-25 października bieżącego roku.

Celem projektu było przybliżenie młodszym kolegom historii naszej ojczyzny w niewoli i ukazanie żmudnej drogi ku niepodległości. Polska nie odzyskałby wolności po 123 latach w cieniu zaborców, gdyby nie działalność m.in.: Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego czy Ignacego Padarewskiego. Na tych postaciach skupili się prowadzący: Julia Lengas, Adrian Ostrowski i Julian Pudełek, którzy na podstawie własnej wiedzy zaprezentowali fakty z życia i dokonania „twórców niepodległości”. Pierwsza część wystawy nosiła nazwę „Ojcowie Niepodległości”, została przygotowana w oparciu o materiały IPN. Druga -„Oś czasu”, czyli plansza z datami od 1908 do 1923 roku, natomiast III część wirtualnego spaceru poświęcona była życiu i działalności Józefa Piłsudskiego.

 

 

Na koniec, aby usystematyzować wiedzę i sprawdzić uważność uczestników zostały im wręczone karty pracy z pytaniami, które wypełniali, zwiedzając wystawę niepodległościową.

Resko24.pl/ZS Resko

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x