Pin It

Kolejny sygnał o dzikim wysypisku śmieci na terenie gm. Resko. Tym razem, są to tereny nieopodal lasu w Święciechowie.

Jak sygnalizuje Czytelniczka, proceder trwa od kilku lat, ale w ostatnim czasie śmieci jest coraz więcej. Początkowo była tutaj nielegalna żwirownia. W powstałych wyrobiskach zaczęły się pojawiać śmieci. Teraz tych śmieci jest już bardzo dużo i cały proceder trwa w najlepsze. 

Jak widać na zdjęciach, są to różne śmieci. W większości to odpady budowlane, ale również stare meble i zwykłe odpady komunalne z gospodarstw domowych. 

Sprawa nielegalnych wysypisk na terenie gm. Resko jest ciągle aktualna. Całkiem niedawno pisaliśmy o śmieciach w Dorowie, teraz sytuacja powtarza się w Święciechowie. Właściciele tych odpadów ciągle czują się bezkarni.

W innych rejonach Polski zainwestowano w fotopułapki. Być może koszt instalacji takiego sprzętu byłby mniejszy, niż straty związane z niszczeniem środowiska i ciągłym uprzątaniem tych terenów.

 

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Sławek011
+7 # Sławek011 2018-11-19 16:37
Ale co tu się dziwić, przecież ta pani która zajmuje się śmieciami w Urzędzie... nie wie nic dosłownie.
Zgłoś administratorowi
M
+2 # M 2018-11-20 06:17
W urzędzie miasta i gminy jest pani od kwitów a pani od śmieci jest w zubiku.
Zgłoś administratorowi
Alojzy
-2 # Alojzy 2018-11-20 15:36
A po czym pan rozpozaje brak kompetencji?Może jest Pan kolejnym "bidoczkiem"któremu uniemożliwiono wywóz przyczepy odpadów z "prywaty"na koszt podatników.Gdyby ludzie byli rozsądniejsi,dzikich wysypisk by nie było.Na zdjęciach widać palety.Nie można było przeznaczyć na opał?Najczęściej sami mieszkańcy sypią,a potem winnych szukają.Podobnie jak z jazdą po kieliszku,w naszym pięknym kraju dajemy przyzwolenie na taki proceder.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-2 # Rubaszny Roman 2018-11-21 07:16
Palety (skoro ktoś nie chce ich palić) są odpadem wielkogabarytowymi jaki z łatwością mógłby zostać oddany.

Gruz w zasadzie też łatwo oddać. Ale tu widać że komuś po prostu było łatwiej wyrzucić.
Zgłoś administratorowi
Alojzy
+1 # Alojzy 2018-11-21 19:42
Czyli są cywilizowane wyjścia.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x