Pin It

W dniu 17.12.2018 r. odbyło się oficjalne otwarcie Gminnego Centrum Aktywności Lokalnej. Na wydarzenie przybyli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy ze Szczecina, Starosta Powiatu Łobeskiego Renata Kulik, Wicestarosta Powiatu Łobeskiego Krzysztof Gwóźdź, Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, Skarbnik Gminy Resko Dorota Kowalska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Resku Jan Czaban, Prezes Stowarzyszenia "Współistnienie" Maria Paprocka-Wall, Dyrektor Centrum Integracji Społecznej w Łobzie Łukasz Wójcicki, proboszcz Ks. Marian Kaptur, przedstawiciele władz samorządowych z powiatu łobeskiego oraz kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z okolicznych gmin.

Pomysł na utworzenie Gminnego Centrum Aktywności Lokalnej w Resku był inicjatywą pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Resku oraz członków Stowarzyszenia „Współistnienie”.

Gminne Centrum Aktywności Lokalnej będzie jednostką wspierającą aktywność lokalnej społeczności, które zostało umiejscowione w strukturze Ośrodka Pomocy Społecznej w Resku. Siedziba GCAL mieści się w budynku przy ul. Monte Cassino 9, gdzie przez wiele lat znajdował się internat szkolny, później zajęcia szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Resku.

 

GCAL realizować będzie zadania na rzecz mieszkańców Miasta i Gminy Resko z zakresu min. integracji społecznej, działalności szkoleniowej i oświatowej a także wykonywać zadania własne z zakresu: promocji, edukacji publicznej, kultury, przedsiębiorczości, wspierania i upowszechniania idei samorządowej w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych oraz wdrażania programów pobudzania aktywności społecznej.

Resko24.pl/ fot. Kamila Jaworska Urząd Miejski w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x