Pin It

Dzisiaj w godzinach porannych, doszło do potrącenia pieszej na pasach przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Jedności Narodowej.

Około godz. 6.50, kierujący osobowym Oplem, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 45 - letnią kobietę,  Kobieta z podejrzeniem złamania nogi została przetransportowana do szpitala w Gryficach - poinformowała nas Arleta Szwacińska, oficer prasowy KPP Łobez.

Policja zatrzymała prawo jazdy 59 - letniemu kierowcy Opla.

Resko24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Sandra
+10 # Sandra 2019-01-09 12:53
Tyle już wypadków na pasach .. A dalej nic nie zrobione w tym kierunku .. na bzdury typu ławeczki na krańcu reska z jakimiś roślinkami kasa jest A na zrobienie głównej drogi nie .. Bo po co? Przyjadą zakleja dziurkę I po Sprawie... A gdzie jakie kolwiek swiatla lub progi zwalniające by nie dochodziło do tego typu wypadków.,?? Brawo za fajerwerki panie burmistrzu ... Ale myślę że większość mieszkancow wylało by jeździć po nowym asfalcie bez dziur no i co najważniejsze bezpiecznie przejść na drugą stronę... pozdrawiam
Zgłoś administratorowi
Podglądasz
+24 # Podglądasz 2019-01-09 13:16
Sygnalizacja świetlna albo rondo aż się proszą by postawić je na tym skrzyżowaniu
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-3 # Rubaszny Roman 2019-01-09 18:53
Główna droga jest powiatowa i wojewódzka (to raz). Progów w centrum na głównej arterii nigdzie się nie stawia (to dwa). "Zrobienie drogi" nie poprawi bezpieczeństwa pieszych (to trzy) tylko pogorszy.

Rondo upłynni ruch samochodowy lecz zwiększy niebezpieczeństwo czyhające na przechodzących przez jezdnię (to cztery). Zabierze też część miejsc parkingowych, których i tak brakuje.

Tu jest potrzebne przeorganizowanie parkingów i szlaków pieszych z zastosowaniem barierek, łańcuchów.

Oczywiście też przydałby się parking...
Zgłoś administratorowi
daniel
+7 # daniel 2019-01-09 19:56
Światła są nam potrzebne! dla pieszych i sprawę załatwi. Mamy w miarę duże nasilenie ruchu na głównych drogach i to jest powodem spieszenia się kierowców. lepiej nam na głównych przejściach dróg pobudować ŚWIATŁA a niżeli budować durny basen. Małe miasta już od dawna posiadają sygnalizacje świetlna przejścia dla pieszych ,to służy bezpieczeństwu naszemu. A my budujemy zieleńce za miliony a ludzie bezpiecznie nie mogą przejść po pasach. Co wybraliście w wyborach tak będziecie mieli.?
Zgłoś administratorowi
Janusz Kurła-Nosacz
+9 # Janusz Kurła-Nosacz 2019-01-09 20:42
Będąc pieszym w Resku bez problemu potrafię bezpiecznie przejść przez jezdnię - zazwyczaj trzeba przepuścić do 3 pojazdów z jednej strony... Paradoksalnie, przy większym ruchu łatwiej przejść przez ulicę w Resku.

Jako kierowca zauważam, że często starsi użytkownicy i matki z wózkami wchodzą mi niemal pod koła... nie patrząc czy coś jedzie. Jestem do tego przyzwyczajony i jadę z prędkościami 40-45 km/h aby moc w każdej chwili zahamować. Gorzej z przejezdnymi kierowcami... i beznadziejnymi kierowcami z Reska wlokącymi się 20-30 km/h (nie chcę rzucać nazwiskami tych co bardziej znanych krążowników szos). Jest też spora grupa w szczególności starszych użytkowników parkingów mających wielkie problemy z parkowaniem i włączaniem się do ruchu.

Światła nie poprawiłyby bezpieczeństwa pieszym, tylko spowodowały utrudnienie w ruchu ulicznym dla pojazdów przejeżdżającym przez miasto. Ruszanie spod świateł mylnie dałoby sygnał kierującym, że oto można jechać... a tu za 30m wchodzi jakaś babka pod koła i bum.

Reasumując - jestem przeciwny światłom i potwierdzam, że problemem jest brak bezpiecznych parkingów dla starzejących się kierowców-mieszkańców Reska a także brak barierek w kilku miejscach uniemożliwiającym przechodzenie tuż przy skrzyżowaniach przez zafrasowane babki...
Zgłoś administratorowi
Jagoda
+23 # Jagoda 2019-01-09 21:40
Czytam komentarze i zastanawiam sie co ma piernik do wiatraka?!
Kolejne potrącenie a wy piszecie o zrobieniu drogi...jak droga będzie lepsza to prędkość będzie większa i szansa na przeżycie przechodnia mniejsza...
Miejsca parkingowe nijak się mają do zaistniałej sytuacji.
Oświetlenie, oznaczenie i ewentualnie barierki koło przejść mogą zdać jakikolwiek egzamin
Większy nacisk trzeba kłaść na uwagę podczas jazdy zwłaszcza przy przejściach oraz większą uwaga pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię.
Zasada ograniczonego zaufania niestety musi działać w.obie strony.
Zgłoś administratorowi
Rubaszny Roman
-1 # Rubaszny Roman 2019-01-10 07:09
Piesi wychodzą z parkingów na jezdnię, czasem też sami kierowcy po zaparkowaniu pojazdu, poza tym część potrąceń i stłuczek wynika z umiejętności manewrowania przy parkowaniu...

Stąd postulat o bezpieczne parkingi.
Zgłoś administratorowi
Podglądasz
+6 # Podglądasz 2019-01-10 10:02
Chciałbym nadmienić, że patrząc na to jak długa jest ul. Wojska Polskiego, można osiągnąć na niej duża prędkość, dlatego spowolnienie typu właśnie rondo lub sygnalizacja jest jak najbardziej pasujące. Proszę zauważyć ile już w ostatnim czasie było wypadków na naszych pasach, a jeśli o pasach mowa, to zawsze można je zrobić kilka metrów dalej, bo wydaje mi się że są za blisko skrzyżowania.
Zgłoś administratorowi
Damian
+11 # Damian 2019-01-11 22:02
Tak czytam te komentarze i zastanawiam się czy te światła, ronda itp. w czymś pomogą. A może wystarczy tylko zająć się prowadzeniem pojazdu a nie telefonami tym, że widzisz kolegę czy musisz usta pomalować. Wtedy będzie bezpieczniej. Nie myśl o tym, że Ciebie chroni puszka tylko pomyśl o tym,że są też inni uczestnicy ruchu których nic nie chroni. Może wtedy mniej ucierpi pieszych i motocyklistów.
Zgłoś administratorowi
Jarosław
+7 # Jarosław 2019-01-12 14:14
Chwilkę nieuwagi i można przemeblować życie na kilka tygodni osobie uległej wypadkowi, jak i rodzinie. Straty materialne to inna sprawa, że o butach nie wspomnę, jak powiedział klasyk.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x