Pin It

Tak trudnego wyzwania podjęła się grupa uczniów z Zespołu Szkół w Resku: Natalia Kajma, Wiktoria Deberna, Sandra Brodowicz, Kornel Soroczyński, Bartek Wnuczyński, Maciej Pejcz, Szymon Kmieć, Daria Muszler i Maria Strózikowska.

Uczniowie w Klubie Garnizonowym w Szczecinie pod czujnym okiem pana Zenona Lacha-Ceraszyńskiego poety, animatora kultury i członka Związku Literatów Polskich, przygotowywali się w sobotę 11 stycznia do wystawienia spektaklu „Do gwiazd na skrzydłach poezji”. Sztuka osnuta jest na osiemnastu utworach poetyckich. Młodzież otrzymała lekcję dykcji, emisji głosu i wyjątkowej interpretacji.

Można ufać, że wykorzysta tę wiedzę w należyty sposób. W przerwach między zajęciami uczniowie zwiedzili wystawy. Dużym zainteresowaniem cieszyła ekspozycja „Historia szabli i wyposażenia kawalerzysty”, której największą część stanowiły siodła konne z różnych części świata. Ponadto interesująca wypowiedź pana Zbigniewa Jahnza była skarbnicą wiedzy o polskiej kawalerii konnej II Rzeczypospolitej. Niezwykle barwna okazała się wystawa „Sztuka i kultura Bliskiego Wschodu, której zbiory omawiał kapitan ż.w. Józef Gawłowicz. Wszystkie eksponaty były przywiezione z dalekomorskich podróży. Słodki poczęstunek był dopełnieniem atrakcji.

 

Po warsztatach teatralnych prezes ZLP pan Leszek Dembek wręczył uczniom upominki – książki, kalendarze. Pogratulował młodzieży zaangażowania w pracę nad spektaklem i życzył powodzenia w dalszych pracach nad jego przygotowaniem.

 Joanna Murat

Resko24.pl/ ZS Resko

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x