Pin It

W jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Borków, zapaliła się sadza w kominie. Zastępy straży pożarnej próbują zlikwidować zagrożenie.

Paląca się w wysokich temperaturach sadza może spowodować pęknięcia i nieszczelności w przewodzie kominowym. Taki pożar to bardzo duże zagrożenie, wysoka temperatura lub ogień wydobywający się z szczelin komina może doprowadzić do zapalenia się materiałów otaczających przewód kominowy. Przez pęknięcia do pomieszczeń mieszkalnych może dostać się również dym oraz dwutlenek węgla.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania zaczęli wygaszać paleniska, poprzez ostrożne wybranie materiału palnego oraz szczelne zamknięcie pieca. Ważnym elementem jest zmniejszenie ciągu w kominie, a tym samym intensywności palenia się sadzy, dalszym etapem będzie dogaszanie zarzewi ognia w przewodzie kominowym. Gaszenie takiego pożaru jest procesem długotrwałym i trudnym.

 

Na miejscu pracują zastępy straży pożarnej z OSP Resko i JRG Łobez.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x