Pin It

Dziś około godz. 14, rozszalała się potężna wichura w wielu miejscach naszego województwa. Porywy były tak silne, że zaczęły się łamać drzewa i gałęzie. Część z nich spadła na drogi, niektóre były nieprzejezdne. To żniwo wichury, która przetoczyła się nad całym naszym regionem.

Już w pierwszych kilkunastu minutach wichury straż pożarna odebrała kilkadziesiąt zgłoszeń w powiecie łobeskim.

Na terenie gminy Resko strażacy interweniowali m.in. na DW 152 Resko - Starogard, na drodze do Łagiewnik oraz w miejscowościach Lubień Dolny i Lubień Górny. Poleciały drzewa i gałęzie na drodze Łabuń Wielki - Dąbie i na wylocie w kierunku Płotów. We wszystkich tych zdarzeniach, szczęśliwie nikt nie ucierpiał.

Nawet kilkaset zgłoszeń związanych z wichurą odebrali już strażacy w całym woj. zachodniopomorskim. To były głównie powalone drzewa i zerwane linie energetyczne.

W Resku wszystko zaczęło się bardzo gwałtownie, nagle pociemniało, zerwał się silny wiatr i zaczął padać deszcz. Po chwili nie było prądu, a gdzieś w oddali było słychać sygnały wozów strażackich.

Resko24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x