Pin It

W Zespole Szkół w Resku, marzec został ogłoszony Miesiącem Matematyki. Przez cztery tygodnie uczniowie klas licealnych, gimnazjalnych i IV-VIII szkoły podstawowej, brali udział w zmaganiach matematycznych.

W pierwszym tygodniu uczniowie konkurowali ze sobą w kalamburach matematycznych, w których czteroosobowe zespoły odgadywały pojęcia związane z matematyką za pomocą rysunków, wyjaśnień lub na migi. Drugi tydzień upłynął pod znakiem tabliczki mnożenia, czteroosobowe drużyny rozwiązywały pakiety zadań z wykorzystaniem umiejętności rachunkowych.

21 marca, w czwartek, odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”, w którym udział wzięli chętni uczniowie. W ostatnim tygodniu „Matematyka dzika” skłoniła uczestników do połączenia przyrody z matematyką, drużyny rozwiązywały zadania na czas. Po każdej konkurencji zespoły otrzymywały tzw. duże punkty: 4 punkt za pierwsze miejsce, 3 punkty za drugie, 2 za trzecie, 1 za czwarte.

 

Po ostatniej konkurencji nastąpiło podsumowanie i ogłoszenie wyników. Warto podkreślić, że to nie pierwsze tego typu wydarzenie w Naszej szkole. Od kilku lat, nauczyciele organizują turniej matematyczny, jednak po raz pierwszy trwał on cały miesiąc! Wzięły w nim udział aż 23 drużyny czteroosobowe. W tegorocznych zmaganiach matematycznych zwyciężyli: w grupie młodszej klasa IVa, w grupie starszej klasa IIIc gimnazjum. Miesiąc Matematyczny miał na celu uświadomienie uczniom, że matematyka to nie tylko trudne działania, duże liczby i skomplikowane, często niezrozumiałe zadania. Poszczególne konkurencje dowiodły tego, że matematyka jest przydatna w życiu codziennym, a jej nauka to często dobra zabawa i przyjemność.

Uczniowie uświadomili sobie, że każdy może się jej nauczyć, a przy odrobinie wysiłku i dobrych chęci nawet zrozumieć.W imieniu matematyków Naszej szkoły, dziękuję wszystkim uczniom, za aktywny udział w zmaganiach, dobrą zabawę i chęć zrozumienia matematyki. Podziękowania składam również na ręce nauczycieli, którzy przeprowadzali poszczególne konkurencje. Serdecznie gratuluję zwycięskim klasom i zapraszam do udziału w Miesiącu Matematycznym za rok.

Organizator
Małgorzata Biały

Resko24.pl/ZS Resko

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x