Pin It

Już w 2017 roku, czyli w czasie budowy ronda w Resku, planowano przebudowę pozostałości po wiadukcie kolejowym przy ul. Kołobrzeskiej. Jak wiadomo do dzisiaj ten fragment drogi nie został wyremontowany, nadal w tym miejscu funkcjonuje wąski i niebezpieczny przejazd pomiędzy cokołami dawnego wiaduktu kolejowego bez bezpiecznych przejść dla pieszych.

Jak nas poinformował Wiesław Bernacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie, przebudowa ul. Kołobrzeskiej wraz z wiaduktem to inwestycja która została wyceniona na ok. 1,6 mln złotych. 

- Otrzymaliśmy na ten cel pomoc od Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 800 tys. złotych i ogłosiliśmy przetarg. Niestety najtańsza złożona oferta jest droższa, aż o 650 tys. złotych, w związku z tym przetarg został unieważniony. Taka sytuacja wynika z tego, że późno przyznano nam te dofinansowanie, w związku z tym późno ogłosiliśmy przetarg, wykonawcy mają już pełny portfel zamówień i obecnie proponują nam ceny zaporowe. Zarząd Powiatu Łobeskiego ocenił, że wysoka cena wykonawców wynika z tego, że jest zbyt krótki okres realizacji tej inwestycji, w związku z tym trzeba się zastanowić nad przedłużeniem tego okresu. Obecnie mamy już zapewnienia Ministra Infrastruktury, że możemy przedłużyć termin wykonania tych prac na następny rok. Dzięki temu otrzymane środki finansowe nie przepadną. W tej chwili przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu z dłuższym terminem wykonania, licząc na to, że te oferty będą korzystniejsze - powiedział Wiesław Bernacki, dyrektor ZDP Łobez.

Gmina Resko widzi potrzebę realizacji tej inwestycji, chociażby ze względu na poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu. Jak nas wcześniej poinformował Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska, biorąc pod uwagę korzyści płynące z tej przebudowy, gmina Resko będzie partycypowała w kosztach jej realizacji.

Zgodnie z założeniami projektu, pozostałości po wiadukcie kolejowym (kamienne cokoły) będą rozebrane. Dzięki temu droga w kierunku Modlimowa będzie tworzyć łagodny łuk z zachowaniem dobrej widoczności. W miejscu dawnego wiaduktu powstanie kładka pieszo-rowerowa. Jej podpory będą szeroko rozstawione i odpowiednio wysokie, tak aby nie było problemów z przejazdem i widocznością.

Wspomniana przebudowa miała być zrealizowana łącznie z budową ronda w 2017 roku.  Pozostałości po dawnym wiadukcie, były własnością PKP. Chociaż kolej wyrażała zgodę na budowę, ciągnące się kwestie formalne spowodowały opóźnienie i w konsekwencji zaprzestanie prac na tym odcinku. W październiku 2017 roku, zakończono prace tuż za posesją usytuowaną przy ul. Kołobrzeskiej 7, a utrudniony przejazd wraz fatalną nawierzchnią, bez przejść dla pieszych pozostał do dzisiaj.

rys. Projekt przebudowy ul. Kołobrzeskiej i budowy kładki pieszo - rowerowej w Resku.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x