Pin It

Dzisiaj (27.08) pomiędzy miejscowościami Karnice i Dorowo w powiecie łobeskim, doszło do pożaru ścierniska. Ze względu na zagrożenie przeniesienia się pożaru na tereny leśne, w akcji wykorzystywano dwa samoloty gaśnicze. Podczas akcji gaśniczej jeden ze strażaków potrzebował pomocy medycznej.

Jak nas poinformował mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, oficer prasowy PSP Łobez, przed godz. 15.00 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze ścierniska, otrzymaliśmy takie zgłoszenie również od Lasów Państwowych. Początkowo zadysponowaliśmy dwa zastępy z JRG Łobez i dwa zastępy z OSP Resko, na miejscu były również służby leśne. Bardzo szybko okazało się, że siły i środki nie są wystarczające, powstało również ryzyko pożaru terenów leśnych. Do akcji dołączyły zastępy z OSP Zagórzyce i Radowo Małe i autocysterna z OSP Resko. Dodatkowo Lasy Państwowe do akcji włączyły dwa samoloty gaśnicze typu Dromader.

Podczas dzisiejszej akcji ucierpiała jedna osoba, był to strażak. Jak nas poinformował mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, oficer prasowy PSP Łobez, prawdopodobnie jego organizm został przeciążony, praca w skrajnie ciężkich warunkach doprowadziła do pogorszenia stanu zdrowia strażaka. Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego, po udzieleniu pomocy poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Jego życiu nie zgaraża niebezpieczeństwo.

Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał, warunki podczas akcji gaśniczej były bardzo ciężkie, w sumie spłonęło ponad 20 hektarów ścierniska. Przez całą akcję w Dorowie działał punkt czerpania wody, na miejscu pracowała autocysterna z OSP Resko. Warto wspomnieć, że Sołtys Dorowa - Daniel Jagodziński udostępnił swoje zasoby wody na czas akcji.  Zbiorniki z wodą o pojemności 50 tys. litrów okazały się zbawienne w trakcie działań gaśniczych. Działania strażaków zakończyły się po godz. 19.

Poniżej prezentujemy obszerną foto i wideo relację z dzisiejszych działań ratowniczo - gaśniczych prowadzonych w okolicy Dorowa, gm. Resko.

Relacja filmowa:

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x