Pin It

Zwierzę nigdy nie rozumie, dlaczego zostało porzucone. Ono będzie kochało swojego właściciela i będzie na niego czekało, nawet całymi tygodniami. Niektóre z nich za swoją wierność płacą najwyższą cenę, umierając w cierpieniu z powodu wycieńczenia organizmu lub ginąc pod kołami samochodów.

W Gminie Resko coraz częściej mamy do czynienia z okrucieństwem wobec zwierząt. Właściciele pozostawiają swoich pupili w lasach, przy drogach, z dala od siedzib ludzkich. Ostatnim przykładem takiego zachowania są porzucone dwa domowe kotki. Na drodze z Gardzina do Starej Dobrzycy, w lesie przerażone koty odnalazła mieszkanka naszej gminy, dzięki której zwierzątka przeżyły. Koty są dorosłe, zadbane i bardzo przestraszone. Na szczęście znalazła się już osoba, która okazała serce i zaopiekowała się porzuconymi zwierzakami.

Zgodnie z prawem, "porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje", jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności.

 

Osoby posiadające informacje o właścicielach porzuconych zwierząt proszeni są o kontakt z pracownikami Urzędu Miejskiego w Resku, pokój nr 2.

Resko24.pl/ Urząd Miejski w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x