Pin It

28 października 2019 r. od samego rana w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie panowała podniosła atmosfera. Odświętnie ubrane pierwszaki i przedszkolaki, dekoracja sali gimnastycznej - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów wypadło jak najbardziej uroczyście.

13 uczniów klasy I i 23 przedszkolaków pod czujnym okiem wychowawczyń pani E. Więckowskiej i pani M. Niedźwiedzkiej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Ucząc się dzielnie tekstów wierszy i piosenek wytrwale podczas prób.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor R. Czaban powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, a szczególnie serdecznie dzieci z klasy pierwszej i Punktu Przedszkolnego, którym to oddała głos.

Z pomocą uczniów klas starszych dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, w odświętnych strojach, biretach na głowach błysnęli talentem.
Znajomość przepisów ruchu drogowego, symboli narodowych, pięknie zaśpiewane piosenki były dowodem, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze przed biało- czerwoną flagą pierwszaki oraz przedszkolaki ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem oraz nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

Następnie dzieci zostały obdarowane upominkami i wraz z rodzicami udały się do sali na słodki poczęstunek.
Ten dzień zostanie na długo im w pamięci.

Resko24.pl/SP Starogard

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x