Pin It

W czwartek 12 grudnia br., odbyło się posiedzenie komisji ds. oświaty i zdrowia Rady Miejskiej. W posiedzeniu uczestniczył pan Ariel Szczotok, który poinformował o postępie prac nad zapewnieniem Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Resku.

Z informacji jakie przedstawił wynika, że jest już zapewniona załoga trojga lekarzy (nowych). Współpracę podejmie również dwoje lekarzy dotychczas przyjmujących w spółce COR. W dalszym ciągu publikowane będą też ogłoszenia dla nowych lekarzy.

Przedstawiono planowany sposób funkcjonowania i godziny przyjęć - podczas dyżuru od 8 do 18 ma być dwoje lekarzy, rejestracja na numery od 7.30 do 11.00 potem przyjęcia na bieżąco.

Oddzielone zostaną dzieci zdrowe od chorych i zmieniony nieco układ pomieszczeń. Planowane jest zatrudnienie osoby do rejestracji oraz minimum jednej położnej/położnika. Pielęgniarki już są umówione na współpracę. Do tego podtrzymanie zostanie ambulatorium i punkt szczepień - planowane jest zwiększenie dostępności w ramach różnych programów zdrowotnych.

 

W styczniu - marcu cześć mieszkańców będzie musiała złożyć deklaracje na przepisanie się do innego lekarza - informacja o tym zostanie podana do publicznej wiadomości w najbliższym czasie (jeszcze toczą się rozmowy dotyczące współpracy).

Należy pamiętać że bez względu na złożenie deklaracji - każda osoba potrzebująca pomocy będzie przyjęta. Ewentualne uzupełnienie deklaracji może nastąpić podczas rejestracji.

Aby zapewnić odpowiednie finansowanie następcom spółki COR mieszkańcy - zarejestrowani u lekarzy niezatrudnionych od stycznia 2020 - powinni zadbać o aktualizację deklaracji (nawet jeśli cieszą się końskim zdrowiem, lub ze względu na pracę rzadko bywają w Resku).

Relacje z czwartkowego posiedzenia komisji ds. oświaty i zdrowia przedstawił pan Leszek Simonowicz, członek Rady Miejskiej w Resku.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x