Pin It

Dnia 16 grudnia 2019r. na forum ZS Resko można było usłyszeć dźwięki polsko – angielskich piosenek bożonarodzeniowych, w wykonaniu uczennic szkoły podstawowej i LO. Ocenie podlegała, m. in., muzykalność, dykcja oraz ogólna prezencja na scenie.

Jako pierwsze wystąpiły uczennice kl. I – III SP: Amelia Starachowska kl. IIIa – I mce, Lena Kmieć kl. IIa – II mce i Laura Znamierowska kl. IIb – III mce. Potem przyszła kolej na starsze roczniki. W kategorii kl. IV-VI najlepiej wypadły: Amelia Wicińska z kl. Vc i Anna Kondrat z kl. VIb, które zaprezentowały tak wysoki poziom, że nie sposób było potraktować je inaczej, jak obu dziewczynkom przyznać I mce. Lena Znajewska z kl. Va „Pastorałką anielską” wyśpiewała II mce.

 

Wśród uczestniczek tej kategorii należy wspomnieć o Antoninie Jaworskiej i Oliwii Morawskiej, reprezentujących kl. VIb. W ostatniej kategorii – kl. VII-VIII i LO umiejętności językowe i wokalne zaprezentowały Aleksandra Adamowicz i Ada Ostrowska (kl. Ia LO). Obie uczennice wyśpiewały równorzędne mce II. Grupę licealistek zasiliła również Julia Panasz z kl. II LO. W tej grupie wystąpiła również Karolina Melon z kl. VIIa. Na pierwszej pozycji uplasowała się Weronika Pniewska z kl. VIIb, która piosenką na bis - „Shake up Christmas” zakończyła tegoroczny konkurs bożonarodzeniowy.

Po wręczeniu dyplomów i słodkich upominków wszyscy uczestnicy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Koordynator Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x