Pin It

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnego i radosnego świętowania. Czasami bywa tak, że nie wszyscy mogą spędzić ten czas z najbliższymi. W tak wyjątkowym okresie najbardziej dokucza ludziom samotność. Dzisiaj, 21 grudnia odbyła się "I Wigilia Gminna w Resku" dla wszystkich mieszkańców. Pomimo, że pierwsza to już można stwierdzić, że był to bardzo dobry pomysł.

Przez cały dzień mogliśmy uczestniczyć w  świątecznym "Kiermaszu Bożonarodzeniowym", w sumie dzisiejsze atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Resko. Trudno się dziwić, bo przez cały dzień towarzyszyła nam piękna oprawa bożonarodzeniowa, pełna ciepła i serdeczności.

Dzisiejszą "Wigilię Gminną" rozpoczął Arkadiusz Czerwiński - burmistrz Reska, który przekazał mieszkańcom i ich rodzinom życzenia świąteczne oraz podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację dzisiejszych uroczystości. Do życzeń przyłączył się również ks. proboszcz Marian Kaptur. 

Następnie wszyscy połamali się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej kolacji. Doskonałym uzupełnieniem były występy artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej oraz występ chóru "KANON".

Spotkanie przy wspólnym stole zastawionym znakomitymi, tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, ciepła i uroczysta atmosfera na pewno długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Wesołych Świąt!

Relacja filmowa:

Resko24.pl

 

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x