Pin It

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinnego i radosnego świętowania. Czasami bywa tak, że nie wszyscy mogą spędzić ten czas z najbliższymi. W tak wyjątkowym okresie najbardziej dokucza ludziom samotność. Dzisiaj, 21 grudnia odbyła się "I Wigilia Gminna w Resku" dla wszystkich mieszkańców. Pomimo, że pierwsza to już można stwierdzić, że był to bardzo dobry pomysł.

Przez cały dzień mogliśmy uczestniczyć w  świątecznym "Kiermaszu Bożonarodzeniowym", w sumie dzisiejsze atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Resko. Trudno się dziwić, bo przez cały dzień towarzyszyła nam piękna oprawa bożonarodzeniowa, pełna ciepła i serdeczności.

Dzisiejszą "Wigilię Gminną" rozpoczął Arkadiusz Czerwiński - burmistrz Reska, który przekazał mieszkańcom i ich rodzinom życzenia świąteczne oraz podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację dzisiejszych uroczystości. Do życzeń przyłączył się również ks. proboszcz Marian Kaptur. 

Następnie wszyscy połamali się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej kolacji. Doskonałym uzupełnieniem były występy artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej oraz występ chóru "KANON".

Spotkanie przy wspólnym stole zastawionym znakomitymi, tradycyjnymi potrawami wigilijnymi, ciepła i uroczysta atmosfera na pewno długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Wesołych Świąt!

Relacja filmowa:

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x