Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W ostatni weekend mieszkańcy Reska nie mogli narzekać na brak rozrywek. Pomimo deszczowej pogody wszyscy uczestnicy "Nocy Świętojańskiej" doskonale bawili się do późnych godzin nocnych. Najwytrwalsi tańczyli w strugach deszczu do 2 w nocy.

Przypomnijmy, że Centrum Kultury w Resku w sobotę (21.06) zapewniło mieszkańcom mnóstwo wspaniałych atrakcji. Już od godz. 13 w Parku Miejskim rozpoczęły się występy dzieci i młodzieży "Taniec, muzyka i śpiew". Pomimo deszczu zgromadziło się sporo mieszkańców, w międzyczasie można było skorzystać ze stanowisk wystawienniczych, gastronomicznych oraz atrakcji dla dzieci. Po godz. 15 - stej Irek Bieleninik rozpoczął pełen emocji turniej "Wymiatacze". Początkowo do rywalizacji sportowej na wesoło miało przystąpić 6 drużyn. Niestety jedna drużyna, "Czarusie" z Przemysławia - kapitan Marek Wierzbowski, wycofała się z turnieju.

Pięć drużyn z Reska i okolic rozpoczęło wesołą rywalizację w turnieju "Wymiatacze":

  • "Faworyci"" z Lubienia Dolnego - kapitan Piotr Romaszko,
  • "Agenci z zaświatów" z Łosośnicy - kapitan Mateusz Więckowski,
  • "OSP Resko" - kapitan Jadwiga Cyunel,
  • "Pany" z Reska - kapitan Mateusz Zakrzewski
  • "Komarki" z Komorowa - kapitan Robert Bodych

Pierwszą konkurencją była ścianka wspinaczkowa gdzie na dwóch równoległych ścianach wspinali się po kolei  zawodnicy każdej drużyny. Prowadzący turniej Irek Bieleninik swoim poczuciem humoru wprawiał wszystkich w doskonały nastrój. Później przyszedł czas na kolejne konkurencje m.in. koszykarska karuzela, podniebne szczudła, skakanka gigant, żywy walec i chyba najbardziej spektakularna konkurencja latające rowery. Wszystkie drużyny z pełnym zaangażowaniem, ale również wielkim poczuciem humoru walczyły o swoje kolejne punkty. Turniej urozmaiciły występy artystów z grupy "Harlem Team". W finale wyłoniono zwycięzców i wręczono nagrody.


I miejsce - "Pany" Resko - kapitan Mateusz Zakrzewski, Łukasz Okrasa, Marcin Kulesza, Patryk Graczyk
II miejsce - "Agenci z zaświatów" Łosośnica -kapitan Mateusz Więckowski, Agata Nieszporek Sara Nieszporek, Damian Szkołda
III miejsce - OSP Resko- kapitan Jadwiga Cyunel , Katarzyna Cyunel, Marcin Cyunel, Katarzyna Baran

IV miejsce - "Komarki" Komorowo-kapitan Robert Bodych, Arek Krupka, Kacper Wąchała, Józef Krupka
V miejsce - "Faworyci" Lubień Dolny - kapitan Piotr Romaszko, Paulina Mucha, Karolina Wawrzyniak, Dominika Bondarowicz

Po godz. 19-stej swój koncert rozpoczęła grupa "Universe". Polski zespół, założony w 1981 przez Mirosława Bregułę i Henryka Czicha. Universe tworzy aktualnie sześciu muzyków - liderem zespołu jest Henryk Czich, który śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych. Wokalnie wspiera go Wojtek Wesołek, który gra również na gitarze, podobnie jak Damian Filipowski. Marek Kopecki jest basistą a Romek Jońca gra na instrumentach klawiszowych. Perkusją zawiaduje Grzesiek Krzykawski. Podczas tego koncertu wiele osób mogło powrócić do swoich wspomnień słuchając utworów tych wykonawców.


W międzyczasie przeprowadzono i rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wianek. Najładniejszy wianek skomponowała Zuzanna Kędzierska, drugi piękny wianek należał do OSP Resko, na trzecim miejscu znalazł się wianek Karoliny Wawrzyniak.
Wyróżnienia otrzymali: Józef Wuj, Zuzanna Lisjusz i Karolina Graczyk.

Pozostałe zdjęcia:


Jeszcze więcej zdjęć:

Około 20.30 spaniałą taneczną zabawę dla dzieci i dorosłych zapewnili animatorzy z "KM Team". Zaraz po tym rozpoczął się konkurs karaoke "Sobótkowe Śpiewki" z bardzo zróżnicowanym repertuarem. Zwycięzcami tego konkursu zostali: I miejsce Żaneta Włodarczyk, II miejsce Andrzej Wiśniewski i III miejsce Ryszard Czapski.
Wyróżnienia otrzymali: Bartek Kukliński, Adam Biela, Nikodem Tomala.

W poszukiwaniu kwiatu paproci najlepsze okazały się Adriana Fabisiak i Milena Miłek. Natomiast najlepszymi znawcami ziół byli Ewelina Staciwa i Marcin Tomala.

Po wszystkich konkursowych rozrywkach przyszedł czas na zabawę taneczną którą poprowadził pan Jacek Gajdzis. Najwytrwalsi w strugach deszczu tańczyli do późnych godzin nocnych. Oczywiście był jeszcze mały bis na zakończenie i wielkie rozczarowanie, że to już koniec zabawy.

Pragniemy pogratulować organizatorom udanej imprezy, gratulujemy również wszystkim wygranym w konkursach i turnieju "Wymiatacze". Tej imprezy nawet pogoda nie była w stanie popsuć.

Resko24.pl

R24PL
Redaktor: R24PL

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x