Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci z życie szkoły, które już odeszły a także bliższych i dalszych zmarłych.

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

W ramach tej akcji uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki wybrali się na cmentarz aby uporządkować opuszczone, często bezimienne mogiły oraz zapalić znicze na grobach a także przy grobowcu rodziny Borków. Zapalono również znicze na grobie dawnego dyrektora szkoły. Samorząd Uczniowski ufundował część zniczy a wiele uczniowie przynieśli z własnej inicjatywy.

 

Dziękujemy uczniom za czyny udział w akcji oraz wzorowe zachowanie w tak szczególnym miejscu i mamy nadzieję, że zbliżające się dni Wszystkich Świętych upłyną w nastroju przemyśleń i wspomnień.

Szkoła Podstawowa w Starogardzie

Resko24.pl/SP Satrogard

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x