Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dnia 16 stycznia br. odwiedziła nas Pani Martyna Kowalska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łobzie. W związku z przystąpieniem naszego przedszkola do Wojewódzkiego Przedszkolnego Programu Zdrowia Jamy Ustnej i Zapobiegania Próchnicy skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym woj. zachodniopomorskiego „Zdrowe zęby mamy – marchewkę zajadamy”.

Jego celem jest kształtowanie właściwych nawyków higienicznych w zakresie zdrowia jamy ustnej dzieci.

Na początku spotkania Pani Martyna, która w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedziała dzieciom, co należy robić, by mieć piękne, zdrowe zęby: jak należy się odżywiać, jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów. Na specjalnym modelu pokazała jak zbudowana jest szczęka, uczyła prawidłowego mycia, czyli jak powinniśmy trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać, aby wszystkie zęby lśniły czystością. Czytając wiersz zachęcała do częstego odwiedzania gabinetu stomatologicznego i przekonywała dzieci, by nie bały się dentysty.

W ramach praktyki przedszkolaki samodzielnie szczotkowały zęby. Wszyscy otrzymali od Pani Martyny dyplom - posiadacza pięknego uśmiechu, który poświadcza, że każdy przedszkolak zapoznał się z zasadami prawidłowej higieny jamy ustnej w ramach realizowanego programu.

Bardzo podobała nam się wizyta, słuchaliśmy z zainteresowaniem, a potem zadawaliśmy dużo pytań.

Serdecznie dziękujemy Pani Martynie Kowalskiej za miłe spotkanie.

M.N.

 

Resko24.pl/Przedszkole Starogard

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x