Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Można powiedzieć, że nareszcie! Niebawem rusza długo odwlekana inwestycja drogowa na ul. Kołobrzeskiej w Resku. 

Już w 2017 roku, czyli w czasie budowy ronda w Resku, planowano przebudowę pozostałości po wiadukcie kolejowym przy ul. Kołobrzeskiej. Jak wiadomo do dzisiaj ten fragment drogi nie został wyremontowany, nadal w tym miejscu funkcjonuje wąski i niebezpieczny przejazd pomiędzy cokołami dawnego wiaduktu kolejowego bez bezpiecznych przejść dla pieszych.

Zgodnie z założeniami projektu, pozostałości po wiadukcie kolejowym (kamienne podpory) będą rozebrane. Dzięki temu droga w kierunku Modlimowa będzie tworzyć łagodny łuk z zachowaniem dobrej widoczności. W miejscu dawnego wiaduktu powstanie kładka pieszo-rowerowa. Jej podpory będą szeroko rozstawione i odpowiednio wysokie, tak aby nie było problemów z przejazdem i widocznością.

Pozostałości po dawnym wiadukcie, były własnością PKP. Chociaż kolej wyrażała zgodę na budowę, ciągnące się kwestie formalne spowodowały opóźnienie i w konsekwencji zaprzestanie prac na tym odcinku. W październiku 2017 roku, zakończono prace tuż za posesją usytuowaną przy ul. Kołobrzeskiej 7.

Jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Łobzie, inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo, ale i komfort użytkowania dróg lokalnych. Przebudowa i rozbudowa ulicy wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz rozbiórką podpór byłego wiaduktu kolejowego i budową kładki pieszo – rowerowej nad przebudowywaną drogą w ramach inwestycji pn. „Poprawa płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w obrębie starego miasta w Resku poprzez przebudowę i rozbudowę ulicy Bohaterów Warszawy oraz Kołobrzeskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną”.

Wartość inwestycji to 2.602.691,28 zł. Inwestycja została dofinansowana z funduszy Ministerstwa Infrastruktury w kwocie 802.965,00 zł.

Warto dodać, że Gmina Resko również dofinansowuje tę inwestycję kwotą 250 tys. złotych. Taką uchwałę podjęli Radni Miejscy na ostatniej sesji, która odbyła się 16 stycznia 2020 roku.

Do 15 czerwca 2020 roku inwestycja ma zostać ukończona. Prace będzie realizowała firma Apex Roboziem ze Stargardu.

rys. Projekt przebudowy ul. Kołobrzeskiej i budowy kładki pieszo - rowerowej w Resku.

Resko24.pl/Powiatlobeski.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x