Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W związku z zaplanowaną przebudową ul. Kołobrzeskiej w Resku, od 10 lutego (poniedziałek) zmienia się organizacja ruchu. Zaplanowano objazd Resko - Słowikowo - Policko.

Większość mieszkańców doskonale zna ten objazd, w 2017 roku w czasie I etapu prac przebudowy ul. Kołobrzeskiej i budowy ronda, jadąc w kierunku Modlimowa, korzystaliśmy właśnie z tego objazdu. Niestety nie są to miłe wspomnienia, bo ów objazd to w większości słabo utwardzona droga szutrowa. Tworzyły się tam olbrzymie nierówności, zwłaszcza podczas opadów deszczu - nawet niewielkich.

Jak zapowiedział nam Wiesław Bernacki z Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie, objazd przed otwarciem zostanie poprawiony. Największe dziury zostaną wyrównane, ale już teraz można się spodziewać wielokrotnych poprawek nawierzchni objazdu. Jak pamiętamy podczas ostatniego remontu, szutrowy objazd był poprawiany nawet kilka razy w tygodniu. Już dzisiaj rozpoczęto ustawianie oznakowania.

Jadąc w kierunku Łabunia Małego będziemy musieli skorzystać z objazdu przez Prusim i dalej w kierunku Gardzina.

Utrudnienia będą trwały, aż do zakończenia przebudowy, czyli do 15 czerwca. Pozostaje nam liczyć na wcześniejsze zakończenie prac.

Na poniższej mapce, na niebiesko zaznaczyliśmy objazdy w kierunku Łabunia Wielkiego, Modlimowa oraz w kierunku Łabunia Małego.

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x