Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Pół wieku temu powiedzieli sobie sakramentalne „tak” małżonkowie, którzy spotkali się 31 stycznia br. w Centrum Kultury w Resku na uroczystości wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Pary z 50-letnim stażem małżeńskim otrzymały wyjątkowe medale. Są to cywilne odznaczenia nadawane przez prezydenta RP. Mogą je otrzymać osoby, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Jubileuszowa impreza rozpoczęła się mszą św. w intencji jubilatów i ich rodzin. Następnie „złote pary” wraz z rodzinami i przyjaciółmi udały się do Centrum Kultury na drugą część uroczystości. Poprowadziła ją pani Karolina Hagno – zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński serdecznie powitał wszystkich zacnych gości, a w szczególności dostojnych Jubilatów. Wyraził ogromny podziw dla par, które pomimo wielu życiowych zakrętów potrafiły przez 50 lat kroczyć przez życie wspólną drogą. Gratulował dotrzymania przysięgi małżeńskiej, wzajemnej miłości i zrozumienia, wielkiej wytrwałości, a także dzieci i wnuków, które są najlepszym dowodem na to, że warto było wytrwać wspólnie przez tyle lat.

 

Następnie odbyła się bardzo doniosła i przyjemna dla wszystkich chwila. Medale, legitymacje oraz dyplomy wraz z gratulacjami i życzeniami, wręczyli Burmistrz Reska pan Arkadiusz Czerwiński i Przewodniczący Rady Miejskiej w Resku pan Jan Czaban. Po wręczeniu medali przyszedł czas na szampana i uroczyście odśpiewane „sto lat”. Podczas spotkania małżonkowie dzielili się wspólnymi wspomnieniami oraz zdradzali własne recepty na tak długie i zgodne trwanie w związku małżeńskim.

„Złote gody” obchodzili Państwo:

Alicja i Zdzisław Adamowicz

Anna i Eugeniusz Budak

Teodora i Edward Czerniak

Jadwiga i Stanisław Czerniak

Lidia i Tadeusz Danilczyk

Krystyna i Marian Daśko

Zofia i Józef Domańscy

Teresa i Czesław Kowalewscy

Halina i Jerzy Ledzion

Krystyna i Czesław Leszczyńscy

Irena i Józef Leśniak

Wiesława i Józef Mincewicz

Maria i Ryszard Pękala

Irena i Jan Rakiccy

Danuta i Mieczysław Rembacz

Elżbieta i Mieczysław Wołyniec

Szanowni Jubilaci!

Zgodność Waszego pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny doceniony został przez nasze władze państwowe, dowodem czego jest przyznanie Wam przez prezydenta RP Andrzeja Dudę specjalnych odznaczeń "Za długoletnie pożycie małżeńskie".

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Wam przepięknej rocznicy! Cieszymy się, że w tym dniu mogliśmy dzielić z Wami radość z tej wyjątkowej okazji. Miłość, wierność i uczciwość małżeńską ślubowaliście sobie dokładnie 50 lat temu. Zarówno Państwo, jak i Wasze rodziny możecie być dumni z tak ogromnego osiągnięcia. Na przestrzeni wspólnie spędzonych lat daliście najwspanialszy przykład tego, co jest najbardziej wartościowe - prawdziwej miłości, oddania drugiemu człowiekowi, szacunku i cierpliwości…

Życzymy Państwu, aby kolejne wspólne lata były radosne i pozbawione wszelkich trosk. Otoczeni gromadką wnuków, w zdrowiu i szczęściu, przeżywajcie kolejne swoje jubileusze!

foto: Urząd Miejski w Resku

Resko24.pl/Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x