Pin It

Podczas rodzinnego spaceru w Święto Trzech Króli mieszkanka jednej z okolicznych wiosek naszej gminy znalazła niezwykły kamień, który po dokładniejszych oględzinach okazał się siekierą z epoki neolitu (ok 4500 lat p.n.e.)

Autentyczność znaleziska, na podstawie zdjęć potwierdzili pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie oraz profesor wydziału geologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Znalezisko zostało zgłoszone również władzom naszej gminy. Będzie eksponowane w muzeum w Szczecinie, gdyż zgodnie z prawem stanowi własność Skarbu Państwa.

Teren, na którym dokonano znaleziska nie jest podany w artykule, gdyż zabezpieczyć go muszą pracownicy Urzędu Ochrony Zabytków. Po fachowych oględzinach podjęta zostanie decyzja czy dany obszar zostanie na stałe oznaczony jako stanowisko archeologiczne i czy będą tam wykonywane dalsze prace. Jest to standardowa procedura poszukiwawcza, która ma zapobiec eksploracji przez osoby nieuprawnione.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x