Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Mieszkańcy się skarżą, gmina sukcesywnie usuwa odpady z dzikich wysypisk, a problem wciąż powraca.

Nie pomagają prośby o nie wyrzucanie odpadów w miejscach do tego nie wyznaczonych. Nie pomagają tłumaczenia, że mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie oddać odpady problemowe do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczącego się przy ul. Zielonej 2 w Resku (teren oczyszczalni ścieków).

Ta sytuacja skłoniła gminę do wprowadzenia monitoringu w miejscach, w których są dzikie wysypiska. To powinno skłonić ludzi do prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi.

– W niektórych miejscowościach problem jest bardziej nasilony, a w niektórych mniej a są również takie gdzie problem jest incydentalny. Systematycznie usuwamy śmieci z tych miejsc. Jednak, w krótkim czasie na ich miejscu pojawiają się nowe odpady. Stąd pomysł na monitoring - mówi Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska. 

Komunikat gminy Resko

W miejscowości Policko, na obszarze leśnym po raz kolejny powstało dzikie wysypisko. Już wcześniej teren ten był zaśmiecany. Nie pomagają prośby o nie wyrzucanie odpadów w miejscach do tego niewyznaczonych. W związku z tym informuję, że został zamieszczony tam kolejny monitoring wizyjny w miejscu ich nielegalnego wywożenia. Zamontowane kamery służą do monitorowania wybranego obszaru i wykrywania osób, które nielegalnie wyrzucają tam odpady. Monitoring działa całą dobę! Ten teren oraz inne obszary jsą na bieżąco kontrolowane. Mamy nadzieję, że skłoni to do prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi.

Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński

W listopadzie 2019 roku, otrzymaliśmy sygnał i zdjęcia z dzikiego wysypiska za ul. Stodólną:

- Jak widać na załączonych zdjęciach w to miejsce wywożone jest dosłownie wszystko : gruz budowlany, meble, materace, plastiki samochodowe ,opony ,armatury, resztki sprzętów RTV, kosiarki i dużo, dużo innych śmieci. Dziwi tylko, że ludzie wywożący tam te śmieci, mając transport, nie wywiozą tego na PSZOK znajdujący się przy oczyszczalni ścieków - też bezpłatnie. Na wsiach raz do roku jest organizowany wywóz materiałów wielkogabarytowych, który jest bardzo dobrym rozwiązaniem - relacjonowała Czytelniczka Resko24.pl

Poniżej zdjęcia z dzikiego wysypiska:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x