Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W sobotę (29.02) około godz. 23 na ul. 1 Maja w Resku, dwóch mężczyzn zostało ranionych nożem. Byli to mieszkańcy gminy Resko. Ich obrażenia okazały się rozległe, zostali przetransportowani do szpitali w Gryficach i Szczecinie Zdunowie. Po północy, policja zatrzymała podejrzanego w tej sprawie mężczyznę.

Jak wynika z wstępnych informacji, do zdarzenia doszło na "przesmyku" pomiędzy ul. 1 Maja i ul. Krzywą. Miało tam dojść do kłótni pomiędzy trójką mężczyzn, w pewnym momencie jeden z nich wyciągnął nóż i miał zadawać nim ciosy. Dwójka mężczyzn została ranna, jeden z rannych mężczyzn przeszedł w kierunku ul. Krzywej i dalej ul. B. Warszawy koło sklepu monopolowego, tam szukał pomocy. Drugi ranny pozostał w miejscu zdarzenia.

Wezwany na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego z Reska zaczął udzielać pomocy rannemu mężczyźnie na ul. Bohaterów Warszawy. Mężczyzna z obrażeniami brzucha i twarzy trafił do Szpitala w Gryficach, był przytomny.

W tym samym czasie, przypadkowi świadkowie zaczęli udzielać pomocy drugiemu mężczyźnie (jego obrażenia okazały się groźniejsze), który pozostał w "przesmyku" przy ul. 1 Maja. Na miejscu pojawili się również druhowie z OSP Resko, którzy udzielali pomocy i tamowali krwotoki, do czasu przyjazdu drugiej karetki. Po kilkudziesięciu minutach do poszkodowanego dotarła karetka specjalistyczna z Gryfic. Po udzieleniu niezbędnej pomocy, poszkodowany w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala w Szczecinie Zdunowie. 

 

Zatrzymano podejrzanego

W międzyczasie policja już rozpoczęła swoje czynności i poszukiwania sprawcy. Około godz. 1, podejrzanego w sprawie mężczyznę zatrzymano na ul. Sucharskiego w Resku. Został on przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Łobzie i osadzony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych.

.- Na tę chwilę cały czas prowadzimy czynności. Potwierdzam takie zdarzenie, potwierdzam również, ze zatrzymano mężczyznę. Poza tym nie udzielamy więcej informacji, gdyż cały czas staramy się ustalić okoliczności i przyczynę zdarzenia - poinformowała nas podkom. Arleta Szwacińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie.

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x