Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Serdeczne zapraszamy mieszkańców Gminy Resko na uroczyste obchody 75. rocznicy zakończenia działań wojennych na Ziemi Reskiej.  Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13.00 przemarszem z Rynku na cmentarz przed kwaterę wojenną żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć o podjętej akcji uhonorowania wstęgą biało – czerwoną grobów Kombatantów i Weteranów pochowanych na cmentarzach komunalnych w Resku i Starogardzie. Inicjatywę podjęła pani Aniela Muszyńska, która na podstawie dokumentacji Koła Kombatantów i Weteranów oraz Byłych Więźniów Politycznych istniejącego od 1983 r. oddziału w Resku, stworzyła listę wszystkich osób będących członkami organizacji i posiadających status Kombatanta lub Weterana.

Chcielibyśmy podziękować nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Resku, uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie oraz paniom z Klubu Ka – 60, którzy aktywnie włączyli się w akcję oddania hołdu wszystkim Kombatantom i Weteranom.

Poprzez portal Resko24.pl podaliśmy również Państwu informacje o przekazywanie wszelkich danych o osobach, które nie widnieją na liście wywieszonej przed Urzędem Miejskim. Informujemy, iż po potwierdzeniu statusu Kombatanta lub Weterana lista zostanie uzupełniona o brakujące nazwiska.

Ewa Kurzyk

STAROGARD

RESKO

Zapraszany na jutrzejsze obchody:

Resko24.pl, fot. Resko24.pl i SP Satrogard

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x