Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Serdeczne zapraszamy mieszkańców Gminy Resko na uroczyste obchody 75. rocznicy zakończenia działań wojennych na Ziemi Reskiej.  Uroczystość rozpocznie się o godzinie 13.00 przemarszem z Rynku na cmentarz przed kwaterę wojenną żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć o podjętej akcji uhonorowania wstęgą biało – czerwoną grobów Kombatantów i Weteranów pochowanych na cmentarzach komunalnych w Resku i Starogardzie. Inicjatywę podjęła pani Aniela Muszyńska, która na podstawie dokumentacji Koła Kombatantów i Weteranów oraz Byłych Więźniów Politycznych istniejącego od 1983 r. oddziału w Resku, stworzyła listę wszystkich osób będących członkami organizacji i posiadających status Kombatanta lub Weterana.

Chcielibyśmy podziękować nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Resku, uczniom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie oraz paniom z Klubu Ka – 60, którzy aktywnie włączyli się w akcję oddania hołdu wszystkim Kombatantom i Weteranom.

Poprzez portal Resko24.pl podaliśmy również Państwu informacje o przekazywanie wszelkich danych o osobach, które nie widnieją na liście wywieszonej przed Urzędem Miejskim. Informujemy, iż po potwierdzeniu statusu Kombatanta lub Weterana lista zostanie uzupełniona o brakujące nazwiska.

Ewa Kurzyk

STAROGARD

RESKO

Zapraszany na jutrzejsze obchody:

Resko24.pl, fot. Resko24.pl i SP Satrogard

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x