Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa Artur G., po wielogodzinnym postępowaniu aresztowym w Sądzie Rejonowym w Łobzie, nie trafił do aresztu. Sędzia nie zastosował środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokuratura nie zgadza się z tą decyzją.

Jak już wcześniej informowaliśmy, mężczyzna zadał ciosy ostrym narzędziem,  dwóm mieszkańcom gminy Resko. Poszkodowani w tym zdarzeniu w stanie ciężkim trafili do szpitali w Gryficach i Szczecinie - Zdunowie.  Artur G. jeszcze tego samego wieczoru został zatrzymany w swoim mieszkaniu przez policję.

Jak nam się udało ustalić, poszkodowani w tym zdarzeniu mężczyźni mieli wielokrotnie "zaczepiać i dręczyć" Artura G. Tego feralnego wieczoru miało dojść pomiędzy nimi do bójki, Artur G. chcąc się bronić zadał ciosy nożem, tym samym przekroczył granice obrony koniecznej. Być może w związku z obszernymi wyjaśnieniami złożonymi podczas wielogodzinnego postępowania aresztowego w Sadzie Rejonowym w Łobzie, sędzia zrezygnował z zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Może się okazać, że zarzuty napaści na Artura G usłyszą sami poszkodowani.

Prokuratura nie zgadza się z decyzją sędziego

- (...) Prokuratura Rejonowa w Łobzie nadzoruje śledztwo przeciwko mężczyźnie który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa dwóch mężczyzn, poprzez kilkukrotne zadanie im uderzeń ostrzem noża, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na powstrzymanie go przez inną osobę, tj. m.in. o czyny z art. 13§1 kk w zw. z art. 148§1 kk. W wyniku zdarzenia obaj pokrzywdzeni mężczyźni doznali ciężkich obrażeń ciała.

Prokuratura Rejonowa w Łobzie skierowała do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w postanowieniu z dnia 03.03.2020r. wskazał, iż przesłanka ogólna do stosowania najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania została spełniona, albowiem sprawstwo podejrzanego zostało w wysokim stopniu uprawdopodobnione zgromadzonym przez prokuratora materiałem dowodowym, jednakże nie zastosował wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania gdyż jego zdaniem w sprawie nie wystąpiły przesłanki szczególne.

Prokurator nie podzielił decyzji Sądu w związku z czym zostanie złożone zażalenie do Sądu Okręgowego - poinformowała nas prokurator Ewa Obarek - po Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Więcej informacji o tym zdarzeniu, w artykule: http://resko24.pl/aktualnosci/2981-resko-zaatakowal-nozem-dwie-osoby-trafily-do-szpitala-zdjecia.html.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x