Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Mieszkanka Reska została przetransportowana do oddziału zakaźnego w Szczecinie. PSSE w Łobzie uspokaja i informuje, że jest to działanie prewencyjne i wystąpiło podejrzenie koronawirusa. Pacjentka będzie miała robione testy.

Jak nas poinformowała Aneta Jakubowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie, kobieta która przebywała w ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii, już tam miała objawy przypominające infekcje grypową i tam była leczona, dzisiaj zgłosiła się do przychodni "COR" przy ul. Monte Cassino w Resku. Lekarz podejrzewał u pacjentki zapalenie płuc, jednak działając zgodnie z procedurą poinformował PSSE w Łobzie. W związku z obecnie obowiązującymi wytycznymi, zapadła decyzja o przetransportowaniu kobiety do oddziału zakaźnego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Pacjentka została przetransportowana karetką z przychodni około godz. 14.30.

W związku z tym, że kobieta miała kontakt z nauczycielem Szkoły Podstawowej w Resku, podjęto decyzję o zawieszeniu zajeć w klasach 1-3 oraz zawieszeniu pracy nauczyciela do czasu otrzymania wyników. W tym czasie cały budynek szkoły przy ul. Wojska Polskiego zostanie zdezynfekowany.

Jak podkreśla Aneta Jakubowska z PSSE w Łobzie to jest podejrzenie, a nie potwierdzenie występowania koronawirusa w Resku. Obecnie czekamy na wynik testu, który może pojawić się w najbliższą środę.

Szkoła stosuje się do wytycznych Powiatowej Stacji - Sanitarno Epidemiologicznej 

Jak nas poinformował Dariusz Siemasz, dyrektor Zespołu Szkół w Resku, szkoła jest cały czas w kontakcie z PSSE w Łobzie. Dlatego jutro w budynku przy ul. Wojska Polskiego, w klasach 1-3 zajęcia nie odbędą się. Sytuacja może się zmieniać, czekamy na wyniki i kolejne wytyczne od służb sanitarnych z Łobza. Zajęcia w gmachu Zespołu Szkół przy ul. Prusa i budynku liceum przy ul. Buczka odbywają się bez zmian.

Przychodnia do jutra zamknięta

Dzisiaj, po przekazaniu pacjentki Zespołowi Ratownictwa Medycznego, przychodnia została zamknięta. Budynek zostanie zdezynfekowany, a jutro od godzin porannych przychodnia będzie już otwarta normalnie - poinformował nas Ariel Szczotok ze spółki "COR".

Sprawę monitorujemy, o szczegółach będziemy informowali na bieżaco.


Przypominamy wytyczne Ministerstwa Zdrowia

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu, gdzie występuje koronawirus i zaobserwowałeś u siebie objawy, takiej jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to:

  • bezzwłocznie powiadom telefonicznie Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łobzie:  tel. (91) 397 45 42, nr telefonu alarmowego 694-493-768
  • w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112
  • lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony ul. Arkońska 4 71-455 Szczecin tel. 91 813 94 56 tel. 91 813 94 59.

Najnowsze informacje odnośnie koronowirusa znajdują się na stronie Ministerstwa Zdrowia – kliknij tutaj.

Masz pytania dotyczące koronawirusa? Skorzystaj z Telefonicznej Informacji Pacjenta.

Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Konsultanci poinformują Cię:

  • czym jest koronawirus
  • jak się zabezpieczyć przed koronawirusem
  • co zrobić, gdy wracasz z kraju, w którym zdarzyły się przypadki zakażenia koronawirusem i masz wątpliwości co do swojego stanu zdrowia
  • gdzie znajdziesz najbliższą placówkę inspekcji sanitarnej lub oddział zakaźny szpitala oraz dowiesz się jak się z nimi skontaktować
  • gdy będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości związane z postępowaniem w sytuacji podejrzenia zakażania koronawirusem.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami porozmawiasz przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Jeśli wolisz napisać maila zapraszamy do kontaktu przez stronę:

>> Zadaj pytanie TIP

Jeśli chcesz skorzystać z czatu zapraszamy do kontaktu przez stronę:

>> Czat z konsultantem TIP

Jeśli posługujesz się językiem migowym zapraszamy do kontaktu w dni robocze od 8 do 16 przez:

>> Komunikator video z udziałem tłumacza języka migowego

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Resko24.pl/ Ministerstwo Zdrowia

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x