Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Mija pierwszy dzień, w którym obowiązują zaostrzone przepisy związane ze stanem epidemii i nie jest to żart primaaprilisowy. Policja zapowiada bardzo skrupulatne podejście do nowych obostrzeń i osób, które narażają zdrowie i życie innych.

Osoby nieodpowiedzialne muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami i wysokimi grzywnami" – powiedział w środę rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. W całym kraju osoby w kwarantannie sprawdzane są nawet kilka razy dziennie.

Od 1 kwietnia w całym kraju obowiązują nowe, bardziej rygorystyczne ograniczenia. Zakazano zgromadzeń, zamknięto parki, plaże i bulwary. Osoby poniżej 18. roku życia mogą wychodzić jedynie pod opieką dorosłych. Policja sięga po wszelkie środki, by kontrolować przestrzeganie tych obostrzeń.

Nowe ograniczenia dotyczące sklepów wprowadzają m. in. limit osób przebywających w sklepie - do trzech osób na jedną kasę. Co więcej, w godzinach od 10 do 12 sklepy i punkty usługowe mogą obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia. Dodatkowo wszyscy klienci mają obowiązek robienia zakupów w jednorazowych rękawiczkach. Za złamanie zasad grozi grzywna w wysokości od 5 tys. do 30 tys. zł.

 W Resku pod marketami ustawiały się kolejki, część kupujących była zmuszona poczekać przed sklepami. Dzisiaj patrole policji, można było spotkać w centrummiasta, okolicach parków, a nawet na obrzeżach miasta. Docierają też do nas sygnały, że część mieszkańców wręcz przeciwnie, jest jakby bardziej aktywna niż zwykle.


 Odkąd 4 marca koronawirus został po raz pierwszy potwierdzony w Polsce, rośnie liczba zakażeń. Aktualnie wiadomo już o 2420 potwierdzonych przypadkach przypadkach i 36 zgonach spowodowanych koronawirusem.

Raport zakażeń dotyczący woj. zachodniopomorskiego z podziałem na powiaty. Stan na 01.04.2020 r. godz. 20.00:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x