Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Czas koronawirusa dla małych dzieci jest czymś bardzo niezrozumiałym, trudnym, często traumatycznym. Brak kontaktów z rówieśnikami, brak możliwości wyjścia z domu, to wręcz nienaturalne.

W zaciszu swoich pokoików, w otoczeniu rodzin, które do tej pory funkcjonowały na zupełnie innych zasadach, tęsknią za szkołą. Nawiązują kontakty poprzez media, lekcje odbywają się zdalnie… To trudny czas… Pewnie pozostanie w pamięci jako wycinek życia, o którym będą czytać w podręcznikach historii dzieci tych dzieci… .

Wierzymy w to, że czas ten wiele nas nauczy, pozwoli dostrzec to, czego nie widzieliśmy dotychczas. Jak często zastanawiamy się nad pracą lekarzy, ratowników, pielęgniarek, salowych i wszystkich tych, którzy dzielnie stoją na pierwszej linii walki z niewidzialnym wrogiem? To oni narażają swoje życie, życie swoich rodzin i najbliższych. To oni często się boją wrócić do domu po ciężkim, często wielogodzinnym dyżurze, bo nie wiedzą, czy niewidzialny wróg nie zakradł się tak, że może niepostrzeżenie wedrzeć się w spokojne życie rodziny.

 

Dzieci klas 2b i 2c z Zespołu Szkół w Resku postanowiły, za namową swoich pań, wziąć udział w akcji Kartka dla Medyka. Kartki, które zrobiły własnoręcznie, przekazujemy tam, gdzie pracują nasi bohaterowie – lekarki, lekarze, ratownicy, pielęgniarki, pielęgniarze, salowe i salowi. Chcemy tym sposobem podziękować za ten trud, za heroizm, za odwagę, za….wszystko to, co powoduje, że boimy się mniej! Bądźcie zdrowi i bezpieczni!

Dzieci klas 2b i 2c ZS w Resku z wychowawczyniami 

Prace klasy 2b Szkoły Podstawowej w Resku:

Prace klasy 2c Szkoły Podstawowej w Resku:

Resko24.pl, SP Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x