Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Czas koronawirusa dla małych dzieci jest czymś bardzo niezrozumiałym, trudnym, często traumatycznym. Brak kontaktów z rówieśnikami, brak możliwości wyjścia z domu, to wręcz nienaturalne.

W zaciszu swoich pokoików, w otoczeniu rodzin, które do tej pory funkcjonowały na zupełnie innych zasadach, tęsknią za szkołą. Nawiązują kontakty poprzez media, lekcje odbywają się zdalnie… To trudny czas… Pewnie pozostanie w pamięci jako wycinek życia, o którym będą czytać w podręcznikach historii dzieci tych dzieci… .

Wierzymy w to, że czas ten wiele nas nauczy, pozwoli dostrzec to, czego nie widzieliśmy dotychczas. Jak często zastanawiamy się nad pracą lekarzy, ratowników, pielęgniarek, salowych i wszystkich tych, którzy dzielnie stoją na pierwszej linii walki z niewidzialnym wrogiem? To oni narażają swoje życie, życie swoich rodzin i najbliższych. To oni często się boją wrócić do domu po ciężkim, często wielogodzinnym dyżurze, bo nie wiedzą, czy niewidzialny wróg nie zakradł się tak, że może niepostrzeżenie wedrzeć się w spokojne życie rodziny.

 

Dzieci klas 2b i 2c z Zespołu Szkół w Resku postanowiły, za namową swoich pań, wziąć udział w akcji Kartka dla Medyka. Kartki, które zrobiły własnoręcznie, przekazujemy tam, gdzie pracują nasi bohaterowie – lekarki, lekarze, ratownicy, pielęgniarki, pielęgniarze, salowe i salowi. Chcemy tym sposobem podziękować za ten trud, za heroizm, za odwagę, za….wszystko to, co powoduje, że boimy się mniej! Bądźcie zdrowi i bezpieczni!

Dzieci klas 2b i 2c ZS w Resku z wychowawczyniami 

Prace klasy 2b Szkoły Podstawowej w Resku:

Prace klasy 2c Szkoły Podstawowej w Resku:

Resko24.pl, SP Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x