Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Na początku kwietnia informowaliśmy, że ratownicy medyczni z Reska otrzymali wsparcie od lokalnego darczyńcy. To nie koniec pomocy!

Jak wiadomo ratownicy medyczni działają na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem, niestety dość często zdarza się, że są zmuszeni prosić o wsparcie. Najczęściej potrzebują środków ochrony osobistej, środków dezynfekcyjnych, ale również różnych sprzętów, które mają wpływ na podwyższenie bezpieczeństwa ich pracy.

W ostatniej publikacji zaapelowaliśmy do naszych Czytelników o pomoc w zorganizowaniu pralki. Nie trudno sobie wyobrazić, do czego może doprowadzić, transport i pranie skażonej odzieży w domach ratowników. Odzew był natychmiastowy, już następnego dnia po publikacji, mieliśmy pierwsze telefony od osób, które chciały wesprzeć zakup pralki dla ratowników, inni chcieli kupować detergenty. Znalazła się też mieszkanka Reska, która przekazała swoją pralkę ratownikom. Okazało się jednak, że przekazana pralka była rozwiązaniem tymczasowym, niestety nie sprawdzała się w przypadku prania całych kompletów odzieży ratowniczej, jej konstrukcja była zbyt delikatna.

Nie długo trzeba było czekać i pojawili się kolejni darczyńcy. Tutaj z pomocą ruszyła pani Renata Ostrowska - mieszkanka Reska, a zarazem inicjatorka grupy "Resko Maskuje". Dostarczając maseczki ratownikom, dowiedziała się, że nadal potrzebują wsparcia. Skontaktowała się z byłymi mieszkańcami Reska, którzy mogli pomóc w tej kwestii i udało się!

 

- Zadzwoniłam do syna lekarza, który pracował lata temu w Resku z prośbą o znalezienie kogoś kto mógłby pomóc w zakupie pralko-suszarki dla naszej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Panowie potrzebują szybko wyprać i założyć suche kombinezony na każdy wyjazd karetką. Maciek powiedział, "daj mi chwilę", chwila trwała 15 minut i w słuchawce słyszę "ja Wam kupię tę pralkę" Dziękujemy ogromnie Milenie Komorowskiej i Maciejowi Komorowskiemu z firmy Mil-Kon za ten piękny gest. Jesteście wielcy - relacjonuje pani Renata.

Dzisiaj pralko-suszarka pojawiła się już w podstacji ratowniczej w Resku. W imieniu ratowników dziękujemy za pozytywny odzew i ogromne wsparcie.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x