Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Na terenie Gminy Resko od 2019 roku realizowany jest projekt „Rewitalizacja szansą na aktywną integrację”, finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, Priorytet VII Włączenie społeczne.

Projektem objęte są miejscowości wpisane do „Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Resko". W roku 2019 projektem objęte były miejscowości Iglice i Komorowo. W roku 2020 projekt przewiduje działania w miejscowościach Lubień Dolny i Przemysław.

W Lubieniu Dolnym realizowana jest inicjatywa pod nazwą „Odnowa siłowni w Lubieniu Dolnym”. Inicjatywa zakłada remont budynku, w którym znajduje się siłownia dla mieszkańców. Remont obejmie ocieplenie budynku, obróbkę drzwi i okien, obsadzenie parapetów. Ściany budynku zostaną wyrównane oraz pomalowane, a na podłodze zostanie wyłożona terakota. Dodatkowo zostanie zakupione wyposażenie, tj. maty ochronne na podłogę oraz konwektor grzewczy. Obecnie budynek siłowni jest niedocieplony, zaniedbany, a jego stan nie zachęca do uprawiania aktywności sportowej. Planowany remont wpłynie na podniesienie estetyki pomieszczenia oraz podniesienie komfortu korzystających z siłowni mieszkańców.

 

W Przemysławiu przedmiotem inwestycji będzie budowa na obszarze placu zabaw drewnianej wiaty rekreacyjnej o powierzchni 24m2. Dach wiaty wykonany zostanie z desek boazeryjnych pokrytych gontem bitumicznym. Podłoże wiaty wyłożone zostanie polbrukiem. Dodatkowo wiata zostanie wyposażona w stół i ławki, a dookoła wiaty dokonane zostaną nasadzenia roślinności. Obecnie w miejscowości nie ma tego typu miejsca aktywności, integracji i rekreacji. W związku z rosnącymi w okolicy pięknymi dębami mieszkańcy postanowili nadać nowemu miejscu wdzięczną nazwę „Wiata pod Dębem”. Mieszkańcy już dzisiaj cieszą się, że zyskają nowe miejsce do organizacji spotkań, a nawet zabaw tanecznych.

Realizatorem Projektu jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Wykonawcą działań dla Gminy Resko jest Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Łobeskiego. W realizację przedsięwzięć zaangażowani są przede wszystkim Sołtysi, Rady Sołeckie, aktywni Mieszkańcy, Liderzy Społeczni. We wszystkich działaniach Mieszkańców aktywnie wspiera Gmina Resko.

Resko24.pl/ Urząd Miejski w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x