Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Można powiedzieć, że gruntowny remont ul. Sportowej w Resku, właśnie dobiegł końca. Ta inwestycja to doskonale uzupełnienie wcześniej zakończonego remontu ul. Olsztyńskiej i ul. Mickiewicza.

Na czas remontu zdemontowano z kamiennych podpór stalową, poniemiecką konstrukcję wiaduktu i poddano ją kompleksowemu remontowi. Odświeżono również kamienne podpory, a drewniany pokład wiaduktu został w całości wymieniony na nowy.

W związku z realizowaną przebudową, ul. Sportowa zyskała nową nawierzchnię asfaltową i brukową, chodniki oraz oświetlenie. Oprócz tego, zmodernizowane zostały wszelkie instalacje przebiegające w ciągu drogi, w tym sieć wodno - kanalizacyjna i energetyczna. 

Wykonawcą prac była firma "ZUBWiT Mętlowie" z Reska. Cały projekt pochłonął prawie 4 mln złotych. Inwestycja została dofinansowana z tzw. Funduszu Dróg Samorządowych dotacją w wysokości ponad 2,3 mln złotych.

Do całkowitego szczęścia, zabrakło kilkaset metrów niewyremontowanego odcinka drogi biegnącego w kierunku ul. Borków. Docelowo, ten fragment drogi również zostanie wyremontowany, ale ze względów formalnych, dopiero w kolejnym projekcie.

Realizacja tego projektu przebiegała w imponującym tempie, gdyż przebudowana ulica, jest częścią trasy "Biegu o Strzałę Widanta" który miał się odbyć 1 maja. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa, jak większość imprez sportowych i festynów, również tegoroczny "VII Bieg o Strzałę Widanta" został odwołany.

 

Poniżej nasza fotorelacja z najnowszej inwestycji drogowej.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x