Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Kilkakrotnie publikowaliśmy informacje o akcji "JEDNO DZIECKO – JEDNO DRZEWO". Dlaczego? Bo to był bardzo dobry pomysł! Niestety, dzisiaj przy ul. Sportowej w Resku, w miejscu gdzie niespełna rok temu posadzono pamiątkowe drzewka, wygląda jak zapuszczony trawnik.

28 września 2019 roku, na zieleńcu przy parku miejskim w Resku posadzono 13 szczęśliwych drzew. Rodzice, którym w tym roku urodziło się dziecko, mogli upamiętnić to ważne w ich życiu wydarzenie poprzez zasadzenie drzewa. Wraz z maluszkami będą rosły lipy – posadzone dla dziewczynek i dęby – posadzone dla chłopców. Każde drzewko opatrzone zostało tabliczką z imieniem i datą urodzenia dziecka. Na zakończenie ubiegłorocznej uroczystości, z rąk Nadleśniczego Nadleśnictwa Resko, rodzice i ich pociechy otrzymali pamiątkowy certyfikat i przytulankę. Gratulacje składał również Burmistrz Reska.

Wcześniej informowaliśmy: http://www.resko24.pl/aktualnosci/2780-jedno-dziecko-jedno-drzewo-mamy-juz-pierwsze-pamiatkowe-drzewa-w-resku-fotorelacja.html

 

Dziś to miejsce wygląda na zupełnie zapomniane i zaniedbane, trawa dawno zarosła posadzone drzewka. Widoczne są tylko słupki z pamiątkowymi tabliczkami, ale z daleka wygląda to jak przypadkowo powbijane tyczki. 

Szkoda, bo pomysł na taką akcję był naprawdę rewelacyjny.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x