Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W późny czwartkowy wieczór, policjanci z Komisariatu Policji w Resku podjęli pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zajechaniu drogi przez Partol Policji, mężczyzna porzucił motorower i podjął próbę pieszej ucieczki. Po 100 metrach został zatrzymany. 31-latek odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i inne popełnione wykroczenia.

W późny czwartkowy wieczór, policjanci Komisariatu Policji w Resku, gdy zauważyli kierującego motorowerem po drodze publicznej w Resku bez kasku, udali się za nim, by podjąć kontrolę drogową. Mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, kierujący przyśpieszył i podjął próbę ucieczki przed policjantami. Jechał uliczkami oraz promenadą. Policjanci przecięli mężczyźnie drogę.

Kierujący ani myśląc poddać się kontroli drogowej porzucił motorower i uciekał dalej pieszo. Po 100 metrach został zatrzymany. Jak się okazało był to 31- letni mężczyzna poszukiwany, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz oprócz odbycia kary pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz popełnione wykroczenia m.in. kierowania bez kasku ochronnego oraz kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

 

Art. 178b [Ucieczka przed pościgiem prowadzonym przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego]

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Resko24.pl/fot. KPP Łobez

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x