Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dnia 9 czerwca 2020 r. podpisano umowę między przedstawicielem oświaty, panią Ewą Kurzyk – nauczycielem historii w Zespole Szkół w Resku, przedstawicielem kultury, panią Jolantą Furman - dyrektorem Centrum Kultury w Resku, a przedstawicielem Czaplineckiego Ośrodka Kultury – operatorem wojewódzkiego programu Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021, panią Aleksandrą Łuczyńską o powierzenie grantu w wysokości 4 tys. na realizację projektu „Regenwalde dawniej, Resko dziś”.

Inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży, także do mieszkańców Reska i będzie realizowana poprzez spotkania warsztatowe oraz wspólne działania polegające na zebraniu dawnych pocztówek, zdjęć przedstawiających budynki, ulice Regenwalde, a następnie odtworzenie tych samych miejsc, z ujęciem obecnego Reska.

Rezultatem projektu ma być wystawa stała w postaci 200 zdjęć wywołanych i wyeksponowanych w Centrum Kultury w Resku. O przebiegu działań będziemy Państwa informować przez portal Resko24 i Resko.pl

Urząd Miejski w Resku

 

Resko24.pl/UM Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x