Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Przytłoczenie problemem rozprzestrzeniającego się wirusa, powodowało, że trudno nam było myśleć o czymś innym niż to co się dzieje wokół nas. Teraz nadal trwa walka ale powoli uczymy się z tym żyć, na ile to możliwe w bezpieczny sposób wracamy powoli do normalnej, codziennej aktywności.

Wiele wydarzeń, spraw, różnych aspektów naszego życia zostało odsuniętych na bok jako mniej istotne w tym trudnym momencie. Skupiliśmy się na bezpieczeństwie i walce z Covid-19. Teraz przychodzi moment refleksji, że trzeba nadrobić pewne zaległości i nie inaczej jest z akcją Góra Grosza w naszej szkole, która miała swój finał 11.03.2020. Przede wszystkim pragniemy podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły za wspaniały udział, za serce, za potrzebę dania coś od siebie innym.

A przecież wiemy, że za uczniem stoją rodzice to im się należą wielkie podziękowania, czuwający nad sprawnym przebiegiem wychowawcy klas, inni nauczyciele, pracownicy szkoły. Jak pani Iwona i Lidka pomagające w liczeniu i pakowaniu. Jak pan Janusz który znalazł czas w natłoku obowiązków aby zawieźć nas na pocztę z 16 paczkami pieniędzy, które ważyły razem 141,58 kg ! Akcję przeprowadza już od 20 lat Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku to jubileuszówka 20-stka ! Zawsze powtarzają „Potrzebujemy Was, aby pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami”.

Zazwyczaj zbiórka w naszej szkole przeprowadzana jest wśród „podstawówki” ale w tym roku dołączyli uczniowie ze szkoły branżowej i licealiści. Można powiedzieć, że brał udział Zespół Szkół. Jako samorząd uczniowski musimy przyznać, że zajęło nam „trochę pracy” segregowanie, liczenie, ważenie i pakowanie uzbieranych groszy. Uczestniczyli w tym procederze wszyscy członkowie samorządu i inni chętni uczniowie a i tak momentami dostawaliśmy „oczopląsu” od tego liczenia. Ale czego nie robi się dla idei, dla tak wspaniałego celu. „Góra Grosza” pozwala na prowadzenie małych domów i mieszkań dla usamodzielniających się wychowanków domów dziecka, wspiera talenty i zainteresowania dzieci które są w trudnej sytuacji, umożliwia prowadzenie trzech specjalistycznych ośrodków „Port”- udzielających pomocy dzieciom i ich rodzinom.

Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT Warszawa Aleja Zjednoczenia 34, 01-830 Warszawa. Facebook: PORT Ośrodek Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT Słupsk ul. Świerkowa 12,76-200 Słupsk. Facebook: PORT Słupsk Ośrodek Wsparcia Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT Wrocław ul.Nowa 4/1, 50-082 Wrocław – Stare Miasto.

Może się będę powtarzał, ale trzeba się chwalić dobrymi uczynkami. 16 paczek które razem ważyły 141,58 kg !– wszyscy razem uskładaliśmy tyle grosza. W tym roku uzbieraliśmy 1708,43 zł. Jest to wspaniałe, że w naszej szkole uczniowie tworzą empatyczną społeczność. Jak wiele można zrobić solidaryzując się i bezinteresownie pomagając!

Marek Ilgiewicz

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x