Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Przytłoczenie problemem rozprzestrzeniającego się wirusa, powodowało, że trudno nam było myśleć o czymś innym niż to co się dzieje wokół nas. Teraz nadal trwa walka ale powoli uczymy się z tym żyć, na ile to możliwe w bezpieczny sposób wracamy powoli do normalnej, codziennej aktywności.

Wiele wydarzeń, spraw, różnych aspektów naszego życia zostało odsuniętych na bok jako mniej istotne w tym trudnym momencie. Skupiliśmy się na bezpieczeństwie i walce z Covid-19. Teraz przychodzi moment refleksji, że trzeba nadrobić pewne zaległości i nie inaczej jest z akcją Góra Grosza w naszej szkole, która miała swój finał 11.03.2020. Przede wszystkim pragniemy podziękować wszystkim uczniom naszej szkoły za wspaniały udział, za serce, za potrzebę dania coś od siebie innym.

A przecież wiemy, że za uczniem stoją rodzice to im się należą wielkie podziękowania, czuwający nad sprawnym przebiegiem wychowawcy klas, inni nauczyciele, pracownicy szkoły. Jak pani Iwona i Lidka pomagające w liczeniu i pakowaniu. Jak pan Janusz który znalazł czas w natłoku obowiązków aby zawieźć nas na pocztę z 16 paczkami pieniędzy, które ważyły razem 141,58 kg ! Akcję przeprowadza już od 20 lat Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku to jubileuszówka 20-stka ! Zawsze powtarzają „Potrzebujemy Was, aby pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają ze swoimi rodzicami”.

Zazwyczaj zbiórka w naszej szkole przeprowadzana jest wśród „podstawówki” ale w tym roku dołączyli uczniowie ze szkoły branżowej i licealiści. Można powiedzieć, że brał udział Zespół Szkół. Jako samorząd uczniowski musimy przyznać, że zajęło nam „trochę pracy” segregowanie, liczenie, ważenie i pakowanie uzbieranych groszy. Uczestniczyli w tym procederze wszyscy członkowie samorządu i inni chętni uczniowie a i tak momentami dostawaliśmy „oczopląsu” od tego liczenia. Ale czego nie robi się dla idei, dla tak wspaniałego celu. „Góra Grosza” pozwala na prowadzenie małych domów i mieszkań dla usamodzielniających się wychowanków domów dziecka, wspiera talenty i zainteresowania dzieci które są w trudnej sytuacji, umożliwia prowadzenie trzech specjalistycznych ośrodków „Port”- udzielających pomocy dzieciom i ich rodzinom.

Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT Warszawa Aleja Zjednoczenia 34, 01-830 Warszawa. Facebook: PORT Ośrodek Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT Słupsk ul. Świerkowa 12,76-200 Słupsk. Facebook: PORT Słupsk Ośrodek Wsparcia Rozwoju Dziecka i Rodziny PORT Wrocław ul.Nowa 4/1, 50-082 Wrocław – Stare Miasto.

Może się będę powtarzał, ale trzeba się chwalić dobrymi uczynkami. 16 paczek które razem ważyły 141,58 kg !– wszyscy razem uskładaliśmy tyle grosza. W tym roku uzbieraliśmy 1708,43 zł. Jest to wspaniałe, że w naszej szkole uczniowie tworzą empatyczną społeczność. Jak wiele można zrobić solidaryzując się i bezinteresownie pomagając!

Marek Ilgiewicz

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x