Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół w Resku Początek roku szkolnego będzie inny niż zazwyczaj; spotkamy się, ale na nieco innych zasadach z podziałem na grupy wiekowe.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Buczka. Uczniowie spotykają się z Dyrektorem ZS Resko i wychowawcami wg poniższego harmonogramu:

• 9.00 – klasy 1-3 SP

• 9.30 – klasy 4-6 SP

• 10.00 – klasy 7-8 SP

• 10. 30 – LO + SB

Zarówno uczniowie jak i rodzice – WYŁĄCZNIE KLASY 1 SP i 4 SP (1 rodzic 1 uczeń) wchodzą do hali od strony Buczka (parkingu) w maseczkach/przyłbicach po dokonaniu dezynfekcji rąk. Ustawiają się w wyznaczonych sektorach. Uczniowie pozostałych klas wchodzą do hali bez rodziców/opiekunów.

 

UWAGA! Uczniowie dojeżdżający są zobowiązani do noszenia maseczek w autobusach oraz posiadania legitymacji szkolnej i biletu.

Procedury Bezpieczeństwa

  1. Uczniowie zbierają się i oczekują na rozpoczęcie roku szkolnego przed halą sportową. Apelujemy o zachowanie dystansu społecznego minimum 1,5m.
  2. Przed wejściem do hali wszystkie zainteresowane osoby zakrywają usta i nos maseczką/ przyłbicą.
  3. Po wejściu do budynku wszystkie osoby dezynfekują ręce płynem i wykonują polecenia pracowników szkoły, zajmują wyznaczone sektory.
  4. Po apelu pod opieką wychowawcy lub innego nauczyciela uczniowie kierują się bezpośrednio do przydzielonych sal lekcyjnych. Uczniowie znajdują się pod opieką wychowawcy do odwozów.
  5. Opiekunowie wszystkich uczniów pozostają na zewnątrz budynku – OPRÓCZ RODZICÓW/OPIEKUNÓWUCZNIÓW KLAS 1 I 4 SP (jeden rodzic/opiekun jedno dziecko)
  6. Wejście do szkoły osób nie będących pracownikami bez zgody Dyrektora szkoły jest niedozwolone.
  7. Po zakończeniu spotkania z wychowawcą uczniowie kierują się pod opieką wychowawcy do wyjścia. Prosimy Rodziców o śledzenie na bieżąco komunikatów związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego oraz odbieranie wiadomości od wychowawców przesyłanych w dzienniku elektronicznym.

Resko24.pl/ZS Resko, fot. archiwum

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Picnawodę
+10 # Picnawodę 2020-08-26 22:20
WOW w końcu jakieś informacje! Szkoda, że na stronie Zespołu Szkół brak jakichkolwiek aktualnych wiadomości. Dobrze, że od czasu do czasu czytam Resko24... Ok. 1 września - półgodzinne spotkania na wielkiej hali i do widzenia, dzieciaki z głowy, ja dzień urlopu, bo ktoś musi być później w domu. 2 września - czy będzie czynna świetlica od rana? Gdzie mam zaprowadzić pierwszoklasistę i czy w ogóle mogę wejść z dzieckiem do szkoły? Jakieś szczególne zasady? Jaki plan zajęć? Totalna dezinformacja... Coś czuję, że kolejny dzień urlopu przepadnie... Ale co tam. Najważniejsze są przecież maseczki, płyny do dezynfekcji, odstępy - a i tak to wszystko pic na wodę fotomontaż. Biedne dzieci.......
Zgłoś administratorowi
Kierowca busa
+8 # Kierowca busa 2020-08-27 07:13
Sanepid szaleje, dyrekcja podbija... i mamy wynik. Czemu w hali i szkole osobno, a nie na zewnątrz z rodzicami?
Zgłoś administratorowi
Kierowca busa
+7 # Kierowca busa 2020-08-27 07:27
A CO ODNOŚNIE 2 WRZEŚNIA? DYREKTOR PRZESPAŁ DWA TYGODNIE? KIEDY BURMISTRZ ZAUWAŻY TEN BRAK KOMPETENCJI.
Zgłoś administratorowi
Mama
+3 # Mama 2020-08-27 11:36
Jak zwykle rodzice dla szkoły, a nie szkoła dla rodziców. W praktyce będą obsuwy, rodzice i dzieci grup wcześniejszych i późniejszych będą nachodzić na siebie, będzie szum i szwędanie się rodziców oczekujących pod halą. W efekcie rodzice zamiast na umówione pół godziny będą zwalniać się na dłużej i koczować przed szkołą bez wiedzy o tym co się dzieje. Widać mądre pomysły przerastają niektórych możliwości... A czemu dla klas pierwszych 1 rodzic na jedno dziecko? W czym to ma pomóc, skoro wirus może być przeniesiony przez dziecko/rodzica, to nie ma znaczenia czy na jedną osobę czy dwie - i tak ewentualną kwarantanna czeka całą rodzinę.
Zgłoś administratorowi
Natalia
+3 # Natalia 2020-08-31 19:27
Piszę jako uczennica - dlaczego nakazuje się nam noszenie masek na przerwach, skoro nie jest to wymogiem koniecznym. Jeśli ma to być tak wszystko sterylne... to dlaczego jest tak słaba dezynfekcja przedmiotów z którymi będziemy mieli kontakt. Czy nauczyciele też będą chodzić w maskach? Czy będziemy przechodzić z sali do sali? Skoro sterylnie, to rozumiem, że w przerwie wszystko będzie umyte. Łącznie z ławkami, klamkami i krzesłami. A nauczyciele nie będą chodzić do pokoju nauczycielskiego. Jeśli nie to po co dezynfekcja rąk na wejściu i maseczki na przerwie?
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x