Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dziś, około godz. 13.30 postawiono na nogi służby ratownicze. Jak się okazało, podczas prac ziemnych na ul. Długiej doszło do rozszczelnienia gazociągu średniego ciśnienia. Jako pierwsi na miejscu pojawili się druhowie z OSP Resko.

- W tej chwili działania zostały już zakończone, sytuacja została opanowana. Na ul. Długiej w Resku, w czasie prac ziemnych, koparka uszkodziła gazociąg średniego ciśnienia. Przeprowadziliśmy ewakuację mieszkańców, około 60 osób musiało opuścić swoje mieszkania na czas akcji ratowniczej. Na miejscu interweniowały 4 zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie gazowe i energetyczne. Po godz. 15, udało się opanować wyciek, uszkodzona rura została zaciśnięta. Dzięki temu ryzyko wybuchu zostało zminimalizowane. Do końca akcji na miejscu pozostał tylko jeden zastęp straży pożarnej, który dokonał inspekcji pozostałych posesji pod kątem bezpieczeństwa. Działania ratowników zostały zakończone około godz. 15.40 - poinformował nas mł. kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

 

Po zakończeniu działań, na miejscu pozostało pogotowie gazowe oraz policja. Szczęśliwie nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał, a wcześniej ewakuowani mieszkańcy, mogli bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x