Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dnia 8 października 2020r. do braci uczniowskiej oficjalnie dołączyły dwie klasy pierwsze szkoły podstawowej. O godzinie 16.00 na hali Zespołu Szkół w Resku zgromadzili się rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście, oraz bohaterowie dnia – pierwszoklasiści SP Resko, by osobiście uczestniczyć w oficjalnym akcie pasowania na ucznia.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły na salę wkroczyli uczniowie: kl. 1 a – z wychowawczynią panią Ewą Babec - Jarosz, oraz 1 b – z wychowawczynią panią Alicją Górską - Powchowicz.
Dyrektor Zespołu Szkół w Resku pan Dariusz Siemasz powitał najmłodszych, oraz ich rodziców w szkolnych progach. Następnie pierwszoklasiści złożyli słowa przysięgi:
Przyrzekam, że będę się starał być dobrym uczniem i dobrym kolegą.

Chcę słuchać i szanować nauczycieli, nauczyć się tego, co mądre i piękne.
Chcę swoja nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, oraz naszej Ojczyźnie – Polsce.

 

Po przyrzeczeniu nadszedł upragniony moment – pan dyrektor symbolicznym ołówkiem pasował indywidualnie każdego ucznia, pani wicedyrektor Violetta Dynarska – Adamowicz wręczała pamiątki, a Mały Samorząd Uczniowski przekazał upominki.

Zaproszeni goście, m. in. dyrektor Przedszkola w Resku, pani Marzanna Knap pogratulowała pierwszakom, składając najlepsze życzenia w kolejnym etapie edukacji. Do życzeń dołączyła przewodnicząca Rady Rodziców – pani Katarzyna Pesta – Kędzierska. Obie panie podarowały uczniom słodkie łakocie.

Po części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru, przyszedł czas na popisy wokalne „świeżo upieczonych” pierwszoklasistów. Obie klasy zaprezentowały swoje talenty, każdy uczeń miał okazję dodać coś od siebie, wzbudzając uśmiech na twarzy rodziców i gości. Na koniec nasi bohaterowie stanęli do pamiątkowego zdjęcia z wychowawczyniami.

Kochane pierwszaki – witajcie w gronie uczniów Zespołu Szkół w Resku!
Powodzenia i radości w „tropieniu literek i cyferek”.

Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Mama
+12 # Mama 2020-10-11 20:47
Jestem zaskoczona tym, że bez wcześniejszej zapowiedzi w dobie korony wezwano rodziców by stanęli za swymi dziećmi. Oczywiście - rodzicom zapowiedziano, że pasowanie na hali jest po to by było dużo miejsca, by wszyscy mogli przyjść i by obyło się bez masek, z zachowaniem odległości bezpiecznych dla dzieci i dyrektora. Stąd krewni na trybunach i rodzice bez masek za dziećmi.

Jednak w ostatniej chwili postarano się by pokazać że się z rodzicami nikt nie liczy. Można sobie "wezwać" rodziców - czy sobie tego ktoś życzy czy nie, czy się obawia wirusa od innych rodziców, czy nie... czy ma drugie dziecko na rękach. Zaś sam dyrektor w masce przed dziećmi i rodzicami.
Zgłoś administratorowi
Mama
+20 # Mama 2020-10-11 20:55
Z resztą taka maska nie-maska u dyrektora to ani dla ozdoby ani dla ochrony. Tak jak większość zaleceń w szkole.
Zgłoś administratorowi
daniel
+9 # daniel 2020-10-12 22:00
TO JAK SIĘ MA PASOWANIE DO ROZPOCZĘCIA ROKU.? SKORO NA ROZPOCZĘCIU ROKU DYREKTOR WYRZUCA DWOJE UCZNIÓW ZA BRAK MASECZEK, A NA PASOWANIU SAM NIECHLUJNIE MA ZAŁOŻONĄ MASECZKĘ ,A RESZTA TO ZNACZY, UCZNIOWIE, RODZICE BEZ MASECZEK. NASUWA SIĘ PYTANIE; KTO TAK NAPRAWDĘ RZĄDZI W TYM ZESPOLE SZKÓŁ ,ZAPEWNE NIE DYREKTOR ? MOŻE WOŹNY Z SZATNI ZE SŁABYM WZROKIEM.
Zgłoś administratorowi
grejt ajdija
+8 # grejt ajdija 2020-10-13 08:07
Nauczyciele naciskają na zdalne nauczanie, choć w zasadzie zagrożenie jest niewielkie. Póki co ekspedienci w sklepach nie padają jak muchy, policjanci, ratownicy i lekarze również... okazuje się jednak, że nauczyciele mają o wiele większe narażenie na wirusa. Warto zauważyć, że jednocześnie środki jakie stosują by zabezpieczyć się indywidualnie są znikome.

Trochę ich rozumiem w końcu lepiej mieć płatny pełen etat nie tracąc czasu na chodzenie do pracy. Przesiadywanie na przerwach i godzinach karcianych. Gdzie "powołanie"? Upadek wartości moralnych...
Zgłoś administratorowi
Natalia
+19 # Natalia 2020-10-13 21:32
Legenda głosi, że któryś nauczyciel umył ręce na przerwie...
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x