Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Pomimo, że mieszkańcy Starogardu już kilka lat temu interweniowali w sprawie niebezpiecznego zakrętu, dopiero teraz sprawy nabrały zauważalnego tempa. Od wczoraj trwają prace związane z instalacją barier energochłonnych na wspomnianym zakręcie.

W październiku 2018 roku, na prośbę mieszkańców Starogardu, interweniowaliśmy w sprawie modernizacji zakrętu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 152. Nie była to nasza jedyna interwencja dotycząca tej naglącej sprawy. Tym bardziej, że co jakiś czas dochodziło do różnych, niebezpiecznych zdarzeń komunikacyjnych właśnie w tym miejscu. Więcej informacji: http://www.resko24.pl/aktualnosci/2315-niebezpieczny-zakret-w-starogardzie-mieszkancy-nie-chca-czekac-az-dojdzie-do-tragedii.html

Udało nam się nawet zaprosić TVP Szczecin, aby również zajęła się tym tematem. Niestety pomimo zapewnień przed kamerą, niewiele się w tej kwestii zmieniło.

Niestety, wszystkie te starania i interwencje nie uchroniły mieszkanki Starogardu przed straszną tragedią. W marcu 2020 roku, została ona dotkliwie potrącona przez pijanego kierowcę samochodu osobowego. Obrażenia 17 - latki okazały się rozległe, były to m.in. urazy kończyn dolnych i obrażenia twarzoczaszki. Poszkodowaną wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej i przetransportowano do szpitala w Szczecinie. Więcej informacji: http://www.resko24.pl/aktualnosci/3018-starogard-potracil-17-latke-na-zakrecie-kierowca-pijany-zdjecia.html

 

To co wcześniej w oczach Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie z różnych przyczyn nie było możliwe do wykonania, już w przyszłym tygodniu zostanie sfinalizowane. Na zakręcie zostaną zainstalowane bariery energochłonne.

Czy tak drastyczny wypadek był potrzebny, aby wysłuchać prośby mieszkańców? Odpowiedź sama ciśnie się na usta.

Prace przebiegają w imponującym tempie, już w przyszłym tygodniu mają się pojawić bariery. Będąc na miejscu, usłyszeliśmy od pracowników, że w tym miejscu pomimo ograniczenia prędkości, nikt nie przejeżdża z prędkością 30 km/h.

Wierzymy, że wspomniana inwestycja pozwoli uniknąć kolejnych tragedii.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x