Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Temat niebezpiecznego zakrętu, był już wielokrotnie poruszany w naszym portalu. Jest on również doskonale znany naszym Czytelnikom, a zwłaszcza mieszkańcom Starogardu. 

Widząc realne zagrożenie, bardzo angażowaliśmy się w pomoc mieszkańcom oraz wielokrotnie interweniowaliśmy w tej sprawie w różnych instytucjach. Niestety, nie udało się uniknąć ciężkiego w skutkach wypadku, który doprowadził do rozległych obrażeń ciała i utraty zdrowia młodej mieszkanki Starogardu.

Więcej w artykule: http://www.resko24.pl/aktualnosci/3018-starogard-potracil-17-latke-na-zakrecie-kierowca-pijany-zdjecia.html

Już wcześniej informowaliśmy o tym, że zarządca drogi wojewódzkiej nr 152, jednak zdecydował się na inwestycje poprawiające bezpieczeństwo w tym newralgicznym punkcie. Coś, co wcześniej wydawało się niemożliwe do wykonania, dziś z powodzeniem zostało zrobione!

 

Oczywiście po fakcie, bo przecież wielokrotnie interweniując w tej sprawie, argumentowaliśmy nasze prośby głównie bezpieczeństwem pieszych. Dziś słyszymy, że Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie planuje dalsze kroki poprawiające bezpieczeństwo w tym miejscu. Jak nam się udało ustalić, przed zakrętem jadąc od strony Świdwina, ma zostać wybudowana wysepka spowalniająca ruch. 

W tym konkretnym przypadku popularne stwierdzenie: "lepiej późno niż wcale", ma nieco inne znaczenie. Pomimo wszystko bardzo cieszymy się, że w końcu będzie bezpieczniej.

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x